Hall of Fame           super ranking : Leitner Julian 1066 Punkte, Leitner Christian 987 Punkte, Wimmer Anja 844 Punkte,             Team Rankings : ÖAV - Graz 8741 Punkte, FBAC - NSA Sofia 4301 Punkte, PZS - Radovljica 4135 Punkte,
categorie:

Result U08 (female, 2008 - 2009)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 103 Barova Petra 2008 BUL FBAC / Altius T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1     T:4/4 Z:4/41
2. 102 Cibulková Anna 2008 CZE SPL / Pustimer T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:3     T:3/5 Z:4/62
3. 151 Kropfitsch Theresia 2009 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:3 Z:3     T:3/5 Z:3/53
4. 101 Radics Emese Boróka 2008 HUN MHSSz / KLÉBI T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:5 T:0 Z:2     T:2/2 Z:4/94
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Anna Gradenegger,Sara Knafl,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 08:06:54
notice : 2015-07-11 10:03:53
end time : 2015-07-11 17:11:57
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U08 (male, 2008 - 2009)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali super final 1 super final
W W W W W W W W W R W R** P W R
1. 201 Auer Mathias 2008 AUT NFÖ / Mitterdorf im Muerztal T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1     T:4/4 Z:4/41     
1. 202 Ponomarev Ivan 2008 KAZ MCFRK / Kazakh climbing club T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1     T:4/4 Z:4/41     
3. 251 Stöckl Laurenz 2008 AUT ÖAV / Salzburg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2     T:3/4 Z:3/43
4. 252 Mader Tobias 2008 AUT NFÖ / Villach T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:5 Z:5     T:3/7 Z:4/104
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 08:35:46
notice : 2015-07-11 10:04:13
end time : 2015-07-11 17:12:08
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U10 (female, 2006 - 2007)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 358 Bangeeva Martina 2006 BUL FBAC / NSA Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81
2. 305 Vukmirovic Vera 2007 SRB USPFS / Ask Guru Belgrade T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:8/12 Z:8/82
3. 353 Légrádi-Pallós Anna 2006 HUN MHSSz / Mozogj Kreatívan SE T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/13 Z:8/103
4. 303 Michalková Lujza 2006 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5 Z:1 T:8/15 Z:8/84
5. 308 Buršíková Martina 2006 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:4 Z:1 T:8/16 Z:8/85
6. 352 Slavova Delyana 2007 BUL ATK / Kazanlak T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/10 Z:8/86
7. 306 Dimitrova Radina 2007 BUL ATK / Kazanlak T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/12 Z:8/97
8. 302 Bićanski Sofija 2006 SRB USPFS / Black Rock T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/13 Z:8/98
9. 357 Mijatović Iva 2007 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:5/9 Z:6/79
10. 301 Hanggi Correia Mariana 2006 BRA ABEE /  CS Quatro Barras T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:3/3 Z:8/1110
11. 304 Balážiová Viktória 2006 SVK JAMES / James Junior Team Bratislava T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:3/6 Z:7/811
12. 355 Göschl Hannah 2006 AUT ÖAV / Liezen T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:5 T:2 Z:2 T:0 Z:4 T:3/6 Z:7/1612
13. 351 Ogris Nadja 2006 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:3 T:2/3 Z:6/913
14. 309 Glavač Ela 2006 SLO PZS / Radovljica T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:2/4 Z:6/814
15. 354 Bulenová Klára 2007 CZE ČHS / Climbing Club Ruzyně T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:4 Z:4 T:0 Z:0 T:2/5 Z:3/615
16. 356 Rieger Marlene 2006 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/916
17. 307 Kikel Anja 2006 AUT NFÖ / Dobratsch T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/417
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Anton Baumann,Birgit Gasser,Anna Gradenegger,Sara Knafl,Nina Müller,Stefanie Obersteiner,Vassil Kirov,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 08:25:50
notice : 2015-07-11 10:04:50
end time : 2015-07-11 17:12:21
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U10 (male, 2006 - 2007)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali super final 1 super final
W W W W W W W W W R W R** P W R
1. 401 Rapa Darius Andrei 2006 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 Top 1 1.501.5001
1. 452 Rusev Nikolay 2006 BUL FBAC / NSA Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 Top 1 1.501.5001
3. 454 Parravicini Simone 2006 ITA FASI / A Climbers Triuggio  T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 8 3 3.503.5003
3. 456 Sykora Tristan 2006 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 8 3 3.503.5003
5. 451 Užnik Timo 2006 AUT SV / St. Johann im R. T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/9 Z:8/95
6. 453 Kirov Boyan 2007 BUL FBAC / Altius T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/11 Z:8/86
7. 455 Angelov Nikolay 2007 BUL FBAC / SC 42 Sofia T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/11 Z:8/97
8. 405 Ljubojevic Veljko 2006 SRB USPFS / SPKGranit T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/10 Z:8/88
9. 404 Steiner Paul 2007 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:3 Z:3 T:4 Z:2 T:4/9 Z:6/99
10. 407 Koch Lucas 2006 AUT NFÖ / Brueckl T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/2 Z:6/610
11. 406 Hoja Leon 2007 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:7/711
12. 403 Berger Tim 2007 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2/3 Z:6/912
13. 402 Kühnl Wolfgang 2006 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/413
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Anton Baumann,Birgit Gasser,Anna Gradenegger,Sara Knafl,Nina Müller,Stefanie Obersteiner,Vassil Kirov,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 08:25:20
notice : 2015-07-12 15:58:54
end time : 2015-07-12 15:58:59
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U12 (female, 2004 - 2005)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 551 Hristova Deya 2004 BUL FBAC / NSA Sofia T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:8/91
2. 552 Janošová Markéta 2004 CZE ČHS / HK Orlová HO Baník Karviná T:1 Z:1 T:4 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:3/6 Z:8/92
3. 517 Novak Liza 2004 SLO PZS / Laško T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:3/6 Z:7/93
4. 557 Berger Ines 2004 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:3/6 Z:7/104
5. 502 Brkić Lucija 2004 CRO SPK / Rirockclimbing T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2/2 Z:7/75
6. 564 Totkova Aleksandra 2005 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2/3 Z:7/86
7. 553 Kmoch Lara 2004 CRO HPS / SPK Pulfer T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:2/3 Z:7/97
8. 508 Auer Victoria 2004 AUT NFÖ / Mitterdorf im Muerztal T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:3 Z:3 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2/4 Z:5/88
9. 504 Kropfitsch Sara-Maria 2005 AUT ÖAV / Villach T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2/5 Z:4/49
10. 514 Monticelli Matilde 2004 ITA FASI / A Climbers Triuggio  T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:6/710
11. 505 Velev Karin 2004 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:1 T:0 Z:0    T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1  T:1/1 Z:4/411
11. 507 Vukmirovic Mira 2005 SRB USPFS / Ask Guru Belgrade T:0 Z:0   T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/411
13. 565 Fluch Anna 2004 AUT NFÖ / Mariazell T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:4/413
14. 509 Stocker Julia 2005 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:4/614
15. 563 Stöckl Annika 2005 AUT ÖAV / Salzburg T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:3 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/3 Z:5/815
16. 512 Nedyalkova Nia 2004 BUL AK Trapezitza 1957 / AK Trapezitza 1957 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0   T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/3 Z:4/516
17. 506 Fieger Helena 2005 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1/3 Z:4/617
18. 515 Kužić Lara 2005 CRO HPS / HIPERAKTIV Pazin T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3 Z:3 T:0 Z:3 T:0 Z:0  T:1/3 Z:3/718
19. 554 Dudau Ariana 2004 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:4 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/4 Z:5/819
20. 510 Nedyalkova Yoanna 2004 BUL FBAC / KES SELT T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:8/1020
21. 555 Dorwekinger Lisa 2004 AUT NFÖ / St. Pölten    T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:6/721
22. 501 Durkova Sofia 2005 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2  T:0/0 Z:5/822
23. 560 Ogris Jana 2004 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/423
24. 513 Štaleker Gaja 2004 SLO PZS / Velenje ŠAO T:0 Z:0   T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/324
25. 511 Schrittwieser Lena 2005 AUT NFÖ / Mitterdorf im Muerztal T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/525
25. 556 Marjanović Milica 2005 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/525
27. 503 Nedelcheva Maria 2005 BUL FBAC / SC Climbo T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:3  T:0/0 Z:3/627
28. 558 Lenz Franziska 2005 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1  T:0/0 Z:2/228
29. 561 Rainer Hemma 2005 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0  T:0/0 Z:2/329
30. 566 Pyper Caitlin 2004 GBR   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/130
31. 559 Krebs Janine 2005 AUT ÖAV / Wolfsberg   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/231
32. 562 Museva Anna 2004 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:0    T:0 Z:0 T:0 Z:5   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/532
33. 516 Belcheva Raya 2005 BUL FBAC / KES SELT T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/033
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Anton Baumann,Anna Gradenegger,Sara Knafl,Nina Müller,Stefanie Obersteiner,Vassil Kirov,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 10:19:36
notice : 2015-07-11 13:41:32
end time : 2015-07-11 17:12:42
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U12 (male, 2004 - 2005)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 603 Zinsler David 2004 AUT NFÖ / Wien T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:3 Z:1 T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/14 Z:8/91
2. 608 Bonev Ivan 2004 BUL FBAC / KES SELT T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:4 Z:2 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:6/11 Z:8/102
3. 651 Kirov Slav 2005 BUL FBAC / Altius T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:5/6 Z:8/103
4. 653 Tusnády Nimród Sebestyén 2004 HUN MHSSz / KLÉBI T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:5/8 Z:8/104
5. 614 Atanasov Nikola 2005 BUL FBAC / NSA Sofia T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:5/8 Z:8/115
6. 601 Cibulka Šimon 2005 CZE SPL / Pustimer T:2 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:5/9 Z:8/106
7. 615 Mihaylov Yoan 2004 BUL AK Trapezitza 1957 / AK Trapezitza 1957 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5/9 Z:8/117
8. 605 Scherer Alexander 2004 AUT ÖAV / Kuchl T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:8/128
9. 661 Buzaši Andrej 2005 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:1 Z:1 T:0 Z:5 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:4/7 Z:8/159
10. 609 Vnukov Maksym 2005 UKR UMCF / Kharkov FTI sport club T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:3 Z:3 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:4/8 Z:8/1310
11. 602 Brekovski Anton 2005 BUL FBAC / NSA Sofia T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:4/8 Z:7/1411
12. 655 Vasilev Vasil 2004 BUL FBAC / NSA Sofia T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:3/6 Z:7/1012
13. 662 Mastnak Lan 2004 SLO PZS / Laško T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5 Z:1 T:2 Z:1 T:3/8 Z:7/813
14. 607 Phillips Oscar 2005 GBR   T:4 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:2 T:3/9 Z:8/1114
15. 613 Tóth Vince 2004 HUN MHSSz / Metalpin T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2/2 Z:5/715
16. 663 Gruber Luis 2005 AUT ÖAV / Kuchl T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:2/3 Z:7/916
17. 654 Radics Attila Zsombor 2004 HUN MHSSz / KLÉBI T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:2/6 Z:7/917
18. 610 Krendlesberger Moritz 2005 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5 Z:2 T:0 Z:4 T:2/6 Z:5/1118
19. 606 Vályi Gergő 2004 HUN MHSSz / Balassagyarmati Hegymászó Klub T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:7/1319
20. 658 Snurnykov Glib 2004 UKR UMCF / Kharkov FTI sport club T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:1/1 Z:2/520
21. 659 Steiner Alexander 2005 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:1/2 Z:4/521
22. 656 Wernig Jacob 2004 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/722
23. 652 Tschische Simon 2005 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0     T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/523
24. 657 Bulena Štěpán 2005 CZE ČHS / Climbing Club Ruzyně T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/824
24. 665 Rant Nace 2005 SLO PZS / Škofja Loka T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/824
26. 611 Hromada Filip 2004 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/926
27. 660 Cibic Lazar 2005 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:2/327
28. 664 Halasz Marcus 2005 AUT ÖAV / Liezen T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/628
29. 612 Mader Felix 2005 AUT NFÖ / Villach T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/829
30. 604 Mak Andreas 2005 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/030
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Victoria Klemm,Anton Baumann,Anna Gradenegger,Sara Knafl,Nina Müller,Stefanie Obersteiner,Vassil Kirov,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 12:20:50
notice : 2015-07-11 13:54:40
end time : 2015-07-11 17:12:53
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U14 (female, 2002 - 2003)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 751 Michalkova Vanda 2002 SVK JAMES / Bratislava T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/91
2. 714 Phillips Emily 2002 GBR   T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:8/11 Z:8/82
3. 760 Rubint Blanka 2002 HUN MHSSz / KLÉBI T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/9 Z:8/103
4. 713 Swalue Sam 2002 NED NKBV / Netherlands T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/10 Z:8/124
5. 752 Velev Erika 2002 BUL FBAC / NSA Sofia T:5 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/14 Z:8/115
6. 759 Zechmeister Magdalena 2002 GER DAV / Berchtesgaden T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/14 Z:8/126
7. 753 Moritz Tamy 2002 AUT ÖAV / Villach T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6/8 Z:7/77
8. 702 Kodra Dominika 2003 SLO PZS / Kamnik T:3 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:5 Z:3 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:6/13 Z:8/128
9. 701 Cibulková Tereza 2003 CZE SPL / Pustimer T:5 Z:2 T:2 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/15 Z:8/129
10. 762 Riesing Eszter 2003 HUN MHSSz / Meteora T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:5/6 Z:6/710
11. 707 Brodej Saša 2002 SLO PZS / Celje T:0 Z:5 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:4/6 Z:8/1411
12. 756 Bulenová Eliška 2003 CZE ČHS / Climbing Club Ruzyně T:0 Z:3 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4 Z:4 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:4/10 Z:8/1412
13. 708 Pomykalova Sofia 2003 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/4 Z:4/413
14. 706 Dimova Desislava 2003 BUL ATK / Kazanlak T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:4/414
15. 764 van Liempd Mette 2002 NED NKBV / Netherlands    T:0 Z:1   T:3 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1  T:2/4 Z:3/515
16. 754 Čuljak Pia 2002 CRO HPS / Velebit T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:5 Z:4 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/6 Z:7/1316
17. 757 Hašková Klára 2002 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:3/317
18. 711 van de Pol Myrthe 2003 NED NKBV / Netherlands T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:3 T:0/0 Z:3/718
18. 755 Rainer Jana Europa 2002 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/718
20. 761 Baranovičová Lýdia 2002 SVK JAMES / HK Prometeus Handlová Súťaže T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:2/320
21. 763 Hamvas Hanka Johanna 2003 HUN MHSSz / KLÉBI T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0/0 Z:2/521
22. 758 Uschnik Laura 2003 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0/0 Z:2/722
23. 703 Jaritz Marie 2003 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/123
23. 704 Cuderman Sarah 2003 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/123
23. 709 Mandl Emilia 2003 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/123
26. 710 Korytářová Alžběta 2002 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0/0 Z:1/426
27. 712 Stark Nadine 2003 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0/0 Z:1/527
28. 705 Horn Annika 2003 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/028
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Anton Baumann,Anna Gradenegger,Sara Knafl,Nina Müller,Stefanie Obersteiner,Vassil Kirov,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-11 14:20:37
notice : 2015-07-11 17:13:20
end time : 2015-07-11 17:13:41
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U14 (male, 2002 - 2003)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 814 Colombo Davide 2002 ITA FASI / A Climbers Triuggio  T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/7 Z:8/91
2. 801 Podolan Thomas 2003 AUT NFÖ / Salzburg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/10 Z:8/82
3. 802 Mitsev Matej 2002 BUL FBAC / Altius T:0 Z:4 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6/10 Z:7/103
4. 853 Rapa Cristian 2003 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:4 Z:4 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:6/10 Z:7/134
5. 812 Resnik Aljaž 2002 SLO PZS / Kamnik T:0 Z:5 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:5/6 Z:7/115
6. 863 Bobrenev Igor 2002 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4 Z:2 T:5/10 Z:6/86
7. 806 Fian Julian 2002 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:5 Z:5 T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:5/12 Z:6/117
8. 851 Ourumov Hristo 2003 BUL FBAC / Altius T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:4/5 Z:6/138
9. 852 Lenz Maximilian 2003 AUT ÖAV / Wolfsberg T:2 Z:2 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:4/7 Z:7/139
10. 860 Atanasov Petar 2003 BUL FBAC / Varnaclimbing T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:4 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4 Z:2 T:4/10 Z:5/610
11. 862 Radt Mischa 2002 NED NKBV / Netherlands T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:3/4 Z:6/911
12. 856 Fieger Maximilian 2002 AUT ÖAV / Wolfsberg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:3/4 Z:5/512
13. 803 Wirth Julian 2003 AUT ÖAV / Pongau T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/4 Z:4/513
14. 854 Peynekov Maxim 2002 BUL FBAC / NSA Sofia T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:3/5 Z:6/814
15. 855 Gollner Silvano 2003 AUT NFÖ / Weinburg T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:3/5 Z:5/615
16. 805 Mak Simon 2002 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:4 T:3/5 Z:4/916
17. 810 Walther Linus 2002 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4 Z:1 T:3/6 Z:5/817
18. 808 Brand Paul 2003 NED NKBV / Netherlands T:0 Z:4 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:4 Z:4 T:2 Z:1 T:3/7 Z:5/1118
19. 804 Gruber Yannik 2003 AUT ÖAV / Kuchl T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2/2 Z:3/319
20. 859 Cavé Leto 2002 NED NKBV / Netherlands T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:2/3 Z:4/620
21. 811 Meziaev Aleksander 2003 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:2/3 Z:4/721
22. 861 Monticelli Fabio 2002 ITA FASI / A Climbers Triuggio  T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:5/822
23. 857 Vuckovic Nikola 2003 SRB USPFS / Belgrade climbing club T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1/1 Z:4/823
23. 864 Fábric Jakub 2003 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/823
25. 807 Veselić Igor 2003 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/625
26. 858 Busch Amon 2003 GER NFÖ / Brueckl T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0/0 Z:2/426
27. 813 Mihic Relja 2002 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:0   T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/227
28. 809 Will Lorenz 2003 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/028
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,Anna Gradenegger,Jakob Mak,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-12 08:02:11
notice : 2015-07-12 09:39:37
end time : 2015-07-12 15:56:29
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U16 (female, 2000 - 2001)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 951 Wittauer Christina 2001 AUT ÖAV / Salzburg T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:4 Z:3 T:0 Z:0 T:3 Z:3 T:2 Z:1 T:5/12 Z:7/121
2. 956 Zalar Alja 2000 SLO PZS / Laško T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:5 Z:2 T:4/9 Z:7/112
3. 952 Kepplinger Hannah 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:3/4 Z:5/63
4. 957 Hemetsberger Tabea 2001 AUT ÖAV / Vöcklabruck T:4 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:2/5 Z:4/74
5. 901 Glušič Petra 2001 SLO PZS / Ravne T:3 Z:3 T:3 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:2/6 Z:3/75
6. 905 Duncan Freja 2000 SWE SKF - Svenska Klätterförbundet / Sickla Klättring & Sportsällskap T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:1/1 Z:4/106
7. 903 Emser Katharina 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1/1 Z:3/67
8. 953 Nedelcheva Vella 2001 BUL FBAC / SC Climbo T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/1 Z:1/18
9. 958 Stern Debora 2001 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0/0 Z:1/29
10. 907 Tužová Natálie 2001 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0/0 Z:1/410
11. 904 Draxl Lisa-Maria 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/011
11. 906 Trajkova Gabriela 2001 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/011
11. 908 Nascimento Caroline Nadvorny 2001 BRA ABEE /  CS Quatro Barras T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/011
11. 954 Nováková Nikol 2001 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/011
11. 955 Novotná Eliška 2001 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/011
  902 Kühnl Annabel 2000 AUT ÖAV / Klagenfurt          
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,Anna Gradenegger,Jakob Mak,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-12 10:01:52
notice : 2015-07-12 11:55:23
end time : 2015-07-12 15:57:00
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U16 (male, 2000 - 2001)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 1052 Ivanov Petar 2000 BUL FBAC / Altius T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5 Z:4 T:5 Z:5 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:8/17 Z:8/151
2. 1053 Golej Nik 2001 SLO PZS / Laško T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:5 Z:5 T:5 Z:5 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:7/18 Z:8/182
3. 1051 Užnik Nicolai 2000 AUT SV / St. Johann im R. T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5/6 Z:7/83
4. 1054 Neuwirth Roman 2001 AUT ÖAV / Wolfsberg T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:4 Z:4 T:5/10 Z:7/134
5. 1060 Kuric Peter 2001 SVK JAMES / HK Prometeus Handlová Súťaže T:2 Z:2 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:4 T:3 Z:3 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:4/8 Z:8/175
6. 1003 Rest Stephan 2001 AUT ÖAV / Kuchl T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3/3 Z:7/86
7. 1007 Gasser Luca 2000 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:1 T:4 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3/6 Z:7/87
8. 1008 Riedl Johannes 2000 AUT ÖAV / Villach T:2 Z:1 T:4 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:1 Z:1 T:3/7 Z:6/98
9. 1009 Patrascoiu Radu 2000 ROU FRAE / Club Montan Altitudine T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:6/89
10. 1005 Santha Robert 2000 ROU A.C.S. / Sepsi Adrenalin T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:2/3 Z:5/710
11. 1001 Mirchev Nikola 2001 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:2/3 Z:5/811
12. 1056 Loibner Tobias 2000 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3 Z:3 T:2/5 Z:6/1312
13. 1004 Zagorodnov Dmitri 2000 RUS CFR / Miass T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1/1 Z:4/713
13. 1059 Petrov Stoyan 2001 BUL FBAC / KES SELT T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1/1 Z:4/713
15. 1002 Gaidarov Konstantin 2001 BUL FBAC / NSA Sofia T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/1 Z:2/215
16. 1011 Sitar Nejc 2000 SLO PZS / Kamnik T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:1/2 Z:4/616
17. 1061 Owen Chris 2001 USA USAC / Vertical World Seattle T:0 Z:1 T:4 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/4 Z:2/217
18. 1055 Zarfl Lukas 2001 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/518
19. 1058 Pavlov Martin 2000 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/219
20. 1006 Zekan Fran 2001 CRO HPS / Velebit T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/320
21. 1057 Fettinger Maximilian 2001 AUT NFÖ / Vöcklabruck T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:2/621
22. 1012 Obbventsev Viktor 2001 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0/0 Z:1/222
23. 1010 Petrovic Relja 2001 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/023
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,Anna Gradenegger,Jakob Mak,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-12 12:08:14
notice : 2015-07-12 13:42:56
end time : 2015-07-12 15:57:37
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result H16 (female, 1901 - 1999)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 1152 Wojnar Alina 1999 AUT ÖAV / OeGV Wien T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:5/7 Z:7/101
2. 1154 Sabutsch Jacqueline 1993 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:5/8 Z:7/72
3. 1101 Trinkl Lara 1999 AUT ÖAV / Wolfsberg T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:4 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:4 Z:4 T:1 Z:1 T:5/13 Z:7/173
4. 1102 Plasounig Katja 1993 AUT ÖAV / Villach T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:4/7 Z:6/74
5. 1103 Glušič Sara 1999 SLO PZS / Ravne T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:4 Z:3 T:3 Z:1 T:4/9 Z:5/115
6. 1153 Vondracek Angela 1998 AUT ÖAV / OeGV Wien T:3 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:3 Z:2 T:3 Z:2 T:4/10 Z:5/86
7. 1107 Schlacher Sabrina 1999 AUT NFÖ / Judenburg T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:3/6 Z:4/57
8. 1156 Prokofeva Kseniia 1999 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:4 Z:4 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:5 Z:5 T:0 Z:2 T:3/11 Z:4/138
9. 1155 Marchl Helena 1999 AUT ÖAV / OeGV Wien T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2/3 Z:3/39
10. 1151 Kavassilas Zenia 1997 AUT ÖAV / Wolfsberg T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2/4 Z:3/410
11. 1105 Luftensteiner Katharina 1999 AUT ÖAV / OeGV Wien T:0 Z:0 T:2 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/2 Z:1/211
12. 1104 Christina da Silva Hellen 1996 BRA ABEE /  CS Quatro Barras T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/112
13. 1106 Benz Raffaela 1975 AUT   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/013
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,Anna Gradenegger,Jakob Mak,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-12 10:01:45
notice : 2015-07-12 11:55:38
end time : 2015-07-12 15:57:54
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result H16 (male, 1901 - 1999)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 1257 Gorelov Viacheslav 1981 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:5 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:4 Z:4 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:2 T:3 Z:3 T:6/13 Z:8/201
2. 1259 Ziaeimehr Milad 1985 AUT NFÖ / Wien T:5 Z:5 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:4 Z:3 T:0 Z:2 T:2 Z:2   T:0 Z:4 T:5/14 Z:7/182
3. 1251 Uschnig Jonas 1997 AUT ÖAV / Graz T:4 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:5 Z:2 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:5/14 Z:6/103
4. 1201 Gradenegger Alexander 1998 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:3/5 Z:6/94
5. 1206 Donchev Filip 1998 BUL FBAC / SC Climbo T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5 Z:5 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:3/7 Z:6/125
6. 1207 Constantin Toma 1999 ROU FRAE / Club Montan Altitudine T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:5 Z:5 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3/9 Z:5/136
7. 1202 Prenner Patrick 1999 AUT NFÖ / Wien T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/2 Z:7/107
8. 1208 Altanchev Hristo 1998 BUL FBAC / Varnaclimbing T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:2/3 Z:6/108
9. 1258 Berger Clemens 1998 AUT ÖAV / Wilder Kaiser T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:4 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2/5 Z:4/109
10. 1253 Edlinger Jakob 1998 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:2/6 Z:4/810
11. 1210 Bakin Arttem 1999 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:5 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:5 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2/6 Z:4/1011
12. 1211 Benz Jean Luc 1997 AUT ÖAV / OeGV Wien T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1/1 Z:5/812
13. 1256 Nitz Alfred 1998 AUT ÖAV / Fieberbrunn T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/413
14. 1204 Nedelchev Elmir 1999 BUL FBAC / SC Climbo T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0  T:1/1 Z:1/114
15. 1209 Abdurakhmanov Vasily 1998 RUS CFR / Chelyabinsk Climbing T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:2 T:1/2 Z:5/715
16. 1254 Moser Lorenz 1999 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:1/2 Z:1/116
17. 1255 Patrný Josef 1999 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/217
18. 1260 Plašek Vojtěch 1999 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/318
19. 1205 Tanhoffer Alexandre 1999 BRA ABEE /  CS Quatro Barras T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/419
  1203 Dahm Louis 1998 LUX FLERA / Klammspann Ettelbreck KSE          
  1252 Brouschert Leandro 1997 LUX FLERA / Kloterklub Hesper KKH          
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,Anna Gradenegger,Jakob Mak,Valentin Uschnig,
routesetting : Laurenz Rudigier
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2015-07-12 14:17:09
notice : 2015-07-12 15:55:35
end time : 2015-07-12 20:55:37
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail