Hall of Fame           super ranking : Leitner Christian 990 Punkte, Schrittwieser Julian 816 Punkte, Leitner Julian 781 Punkte,             Team Rankings : ÖAV - Graz 7944 Punkte, FBAC - NSA Sofia 5148 Punkte, PZS - Radovljica 5103 Punkte,
categorie:

Wertung Categ.: C (female, 1996 - 1999)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 4 Ebner Andrea ITA AVS Brixen T:0 Z:4 (33.33)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (43.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (80.36)T:1 Z:1 (21.21)T:1 Z:1 (33.22)T:1 Z:1 (42.26) 435.60
2 . 5 Gejo Stasa SRB USPFS P.A.E.K."NIS" T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (43.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (80.36)T:1 Z:1 (21.21)T:1 Z:1 (33.22)T:1 Z:1 (42.26) 402.26
2 . 10 Laub Vanessa AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (43.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (80.36)T:1 Z:1 (21.21)T:1 Z:1 (33.22)T:1 Z:1 (42.26) 402.26
4 . 6 Pavlincova Andrea CZE SPL Pustimer T:0 Z:3 (34.33)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (21.21)T:1 Z:1 (33.22)T:1 Z:1 (42.26) 335.36
5 . 19 Elmer Alexandra AUT ÖAV Oberpinzgau T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:2 Z:1 (30.87)T:1 Z:1 (43.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:2 (9.69)T:1 Z:1 (21.21)T:2 Z:1 (32.22)T:1 Z:1 (42.26) 329.60
6 . 22 Neubauer Lisa AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (43.66)    T:2 Z:1 (37.22)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (21.21)T:2 Z:1 (32.22)T:1 Z:1 (42.26) 281.81
7 . 24 Vincourkova Jana CZE ČHS KLAJDA Team T:0 Z:3 (34.33)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (21.21)T:1 Z:1 (33.22)T:1 Z:1 (42.26) 269.14
8 . 28 Zaharia Bianca ROU FRAE Bucharest T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:2 Z:2 (29.87)T:1 Z:1 (43.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)  T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (6.45)T:1 Z:1 (33.22)T:0 Z:1 (10.69) 243.26
9 . 27 Trifu Antonia Ioana ROU FRAE Bucharest T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:2 Z:2 (41.66)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:3 Z:2 (35.22)  T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (6.45)T:1 Z:1 (33.22)  229.57
10 . 11 Wassertheurer Melina AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:1 Z:1 (38.22)T:2 Z:1 (40.00)T:0 Z:2 (9.69)T:2 Z:1 (20.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:1 (10.69) 229.14
11 . 26 Kupčíková Lucie CZE ČHS HSK Vyškov T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:1 Z:1 (31.87)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (19.85)  T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (6.45)  T:0 Z:1 (10.69) 139.30
12 . 12 Pannholzer Christina AUT NFÖ Grieskirchen   T:0 Z:1 (7.55)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (12.09)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:1 (10.69) 115.15
13 . 18 Bischof Claudia AUT NFÖ Judenburg   T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:0 (0.00)  T:1 Z:1 (19.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (9.69)T:1 Z:1 (21.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:1 (10.69) 98.86
14 . 25 Burgstaller Lisa AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.55)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:1 Z:1 (21.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:1 (10.69) 96.24
15 . 21 Cekoni-Hutter Valentina AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:1 Z:1 (28.94)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)  T:0 Z:0 (0.00) 87.59
16 . 146 Cepec Katja SLO PZS Ravne T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:2 (9.69)  T:2 Z:1 (18.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.21)    79.17
17 . 2 Moser Eva-Maria AUT NFÖ Judenburg   T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:2 (5.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (19.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:0 (0.00) 62.48
18 . 17 Kühnl Julia AUT ÖAV Klagenfurt   T:0 Z:2 (6.55)    T:2 Z:2 (17.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (19.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:0 (0.00) 59.37
19 . 9 Lasser Sophia AUT ÖAV Hermagor   T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:1 Z:1 (21.21)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:0 (0.00) 57.72
20 . 23 Kopr Anna-Maria AUT ÖAV Klagenfurt   T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:0 Z:2 (6.76)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)  T:0 Z:0 (0.00) 54.71
21 . 7 Melcher Margarita AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:1 Z:1 (19.85)T:0 Z:1 (7.76)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (9.69)T:0 Z:1 (6.45)  T:0 Z:0 (0.00) 43.75
22 . 20 Trifu Arina Cipriana ROU FRAE Bucharest   T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:1 (8.00)  42.06
23 . 15 Trinkl Lara AUT ÖAV Wolfsberg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:0 (0.00) 34.29
24 . 14 Exner Valeria AUT NFÖ Judenburg   T:1 Z:1 (21.66)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:2 (5.85)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:0 (0.00)  33.95
25 . 16 Schlacher Sabrina AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (18.85)T:0 Z:1 (7.76)  T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:0 (0.00)  33.06
26 . 3 Trunk Charlotte AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (5.55)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:2 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 26.76
27 . 8 Waiboda Nadine AUT ÖAV Villach       T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (4.85)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (19.21)  T:0 Z:0 (0.00) 24.06
27 . 13 Frommelt Theresa AUT ÖAV Lofer T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:3 (4.85)  T:0 Z:0 (0.00)    T:2 Z:2 (19.21)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 24.06
29 . 1 Nussdorfer Verena AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.45)T:0 Z:1 (8.00)T:0 Z:0 (0.00) 14.45
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Gerald Karnel,Kurt Pirker,Dominik Essmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: C (male, 1996 - 1999)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali SF
1 . 43 Šifra Radovan CZE ČHS HK Lanškroun T:1 Z:1 (36.26)T:1 Z:1 (33.69)T:1 Z:1 (68.50)T:1 Z:1 (38.69)T:1 Z:1 (26.51)T:1 Z:1 (27.63)T:1 Z:1 (27.27)T:1 Z:1 (61.56)T:1 Z:1 (81.76)T:1 Z:1 (23.26)T:1 Z:1 (50.00)T:1 Z:1 (35.55) 510.68 12.75
2 . 62 Svub Jakup SVK CCCBBB ? T:1 Z:1 (36.26)T:1 Z:1 (33.69)T:1 Z:1 (68.50)T:1 Z:1 (38.69)T:1 Z:1 (26.51)T:1 Z:1 (27.63)T:1 Z:1 (27.27)T:1 Z:1 (61.56)T:1 Z:1 (81.76)T:1 Z:1 (23.26)T:1 Z:1 (50.00)T:1 Z:1 (35.55) 510.68 8.00
3 . 44 Karnel Matthias AUT ÖAV Villach T:1 Z:1 (36.26)T:1 Z:1 (33.69)T:0 Z:1 (15.50)T:1 Z:1 (38.69)T:1 Z:1 (26.51)T:1 Z:1 (27.63)T:1 Z:1 (27.27)T:1 Z:1 (61.56)T:2 Z:1 (80.76)T:1 Z:1 (23.26)T:1 Z:1 (50.00)T:1 Z:1 (35.55) 456.68
4 . 63 Leymüller Stefan AUT ÖAV Seekirchen T:1 Z:1 (36.26)T:1 Z:1 (33.69)T:1 Z:1 (68.50)T:3 Z:2 (35.69)T:1 Z:1 (24.51)T:1 Z:1 (27.63)T:1 Z:1 (27.27)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (23.26)T:1 Z:1 (50.00)T:1 Z:1 (35.55) 382.02
5 . 31 Melcher Geronimo AUT NFÖ Judenburg T:1 Z:1 (36.26)T:1 Z:1 (33.69)T:0 Z:2 (14.50)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (6.85)T:1 Z:1 (27.63)T:1 Z:1 (27.27)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:2 (11.09)T:1 Z:1 (23.26)T:1 Z:1 (50.00)T:1 Z:1 (35.55) 284.35
6 . 46 Bischof Thomas AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:1 (8.26)T:1 Z:1 (33.69)T:0 Z:2 (14.50)T:3 Z:3 (34.69)T:1 Z:1 (26.51)T:3 Z:3 (23.63)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:1 (8.56)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:1 (7.00)T:1 Z:1 (35.55) 236.63
7 . 36 Bonemaier Michael AUT ÖAV Oberpinzgau T:0 Z:2 (7.26)T:2 Z:1 (32.69)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (37.69)T:1 Z:1 (26.51)T:1 Z:1 (27.63)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:1 (7.00)T:2 Z:1 (34.55) 196.60
8 . 29 Schlapschy Bernd AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (67.50)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.51)T:1 Z:1 (27.63)  T:0 Z:1 (8.56)T:0 Z:1 (12.09)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:1 (7.55) 188.36
9 . 38 Moser Elias AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.51)T:2 Z:2 (25.63)T:1 Z:1 (27.27)T:2 Z:1 (60.56)T:0 Z:1 (12.09)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:2 (6.55) 181.63
10 . 48 Moosbauer Jakob AUT NFÖ Vöcklabruck T:2 Z:2 (34.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (38.69)T:0 Z:1 (6.85)T:1 Z:1 (27.63)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:1 (8.56)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:1 (7.55) 162.68
11 . 60 Schneeberger Leonard AUT ÖAV Matrei T:0 Z:2 (7.26)T:3 Z:2 (30.69)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)  T:2 Z:1 (26.27)T:0 Z:1 (8.56)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:1 (7.00)T:2 Z:1 (34.55) 144.43
12 . 50 Steiner Philipp AUT ÖAV Kaprun T:1 Z:1 (36.26)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (9.69)T:1 Z:1 (26.51)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (8.88)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (6.76)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:1 (7.55) 122.60
13 . 55 Vögel Julian AUT ÖAV Lienz T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (33.69)T:0 Z:1 (15.50)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)  T:1 Z:1 (27.27)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (11.09)T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:2 (6.55) 115.70
14 . 42 Famler Stefan AUT ÖAV Saalfelden T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:2 (9.69)  T:0 Z:2 (9.69)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (26.27)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:2 (11.09)T:2 Z:1 (22.26)  T:0 Z:1 (7.55) 109.21
15 . 51 Fuchs Fabian AUT ÖAV Lofer T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (31.69)  T:2 Z:2 (36.69)T:0 Z:2 (5.85)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.56)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (21.26)T:0 Z:3 (5.00)T:0 Z:0 (0.00) 109.05
16 . 41 Kühnl Julian AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (8.69)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (26.51)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (27.27)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:1 (7.55) 104.52
17 . 40 Salcher Felix AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.51)T:2 Z:1 (26.63)T:2 Z:2 (25.27)T:0 Z:1 (8.56)      T:0 Z:1 (7.55) 102.78
18 . 32 Ziegler Sebastian AUT ÖAV Oberpinzgau T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (8.69)T:1 Z:1 (26.51)T:2 Z:1 (26.63)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:2 (6.55) 75.39
19 . 39 Bischof Patrick AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:2 (5.85)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (25.27)T:0 Z:1 (8.56)  T:3 Z:2 (20.26)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 75.19
20 . 57 Schneider Christoph AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (25.27)T:0 Z:3 (6.56)T:0 Z:1 (12.09)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (7.55) 66.57
21 . 45 Doseděl Jan CZE ČHS LK Svitavy T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:2 (7.88)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:2 (6.00)T:0 Z:1 (7.55) 60.51
22 . 58 Eilmannsberger Thomas AUT NFÖ Grieskirchen T:1 Z:1 (36.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:1 (7.55) 57.65
23 . 47 Neubauer Paul AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (6.85)T:2 Z:2 (25.63)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (7.76)T:0 Z:1 (7.00)  47.24
24 . 52 Krutil Pavel CZE SPL Pustimer T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (7.56)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:4 (4.55) 42.21
25 . 56 Exner Valentin AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.26)  T:0 Z:1 (7.55) 30.81
26 . 49 Doseděl Miroslav CZE ČHS LK Svitavy T:0 Z:3 (6.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (5.76)T:0 Z:2 (6.00)T:0 Z:0 (0.00) 18.03
27 . 35 Flatscher Christoph AUT ÖAV Lofer T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 16.25
28 . 37 Mörtl Philipp AUT ÖAV Hermagor T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (6.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 13.85
29 . 33 Unterrainer Andre AUT ÖAV Matrei T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:2 (5.85)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 12.85
30 . 59 Aigner Dominik AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.00)T:0 Z:0 (0.00) 7.00
31 . 34 Braun Luca AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (4.85)  T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 4.85
  30 Pürrer Andreas AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00)          T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 0.00
  53 Flatscher Michael AUT ÖAV Lofer T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    0.00
  54 Grabner Clemens AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)          0.00
  61 Aichlseder Vincens AUT NFÖ Grieskirchen T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)      0.00
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Sabine Galautz,Gerald Karnel,Dominik Essmann,Karin Wildmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2007-07-09 10:42:38
notice : 2008-05-16 14:46:24
end time : 2008-05-16 14:46:39
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: B (female, 1994 - 1995)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 75 Url Mariella AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:1 Z:1 (78.55)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.46)T:1 Z:1 (62.25)T:1 Z:1 (23.76)T:0 Z:1 (8.26)T:1 Z:1 (47.03)T:1 Z:1 (19.44)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (23.03) 414.66
2 . 82 Petalidou Myrto GRE EOOA HELLAS T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:2 Z:2 (19.46)T:1 Z:1 (62.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:1 Z:1 (47.03)T:1 Z:1 (19.44)T:2 Z:1 (85.95)T:1 Z:1 (23.03) 395.43
3 . 66 Balcheva Viktoria BUL FBAC FBAC T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:3 Z:1 (76.55)T:7 Z:1 (29.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:1 Z:1 (47.03)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 323.14
4 . 72 Valtan Yvonne AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:1 Z:1 (62.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:1 Z:1 (47.03)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (23.03) 310.38
5 . 73 Famler Lisa AUT ÖAV Saalfelden T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:1 Z:1 (47.03)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (23.03) 240.09
6 . 67 Ingelin Matilda SWE Telenor Haningen T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:2 (8.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:3 Z:3 (82.95)T:1 Z:1 (23.03) 237.16
7 . 78 Nevelikova Karolína CZE ČHS HK Pálavský Věšák; Orel Břeclav T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (25.65)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:1 Z:1 (62.25)T:1 Z:1 (23.76)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 235.67
8 . 87 Martin Vera AUT ÖAV Hermagor T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.65)T:2 Z:1 (77.55)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:2 Z:1 (22.76)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 228.34
9 . 81 Švecová Kateřina CZE ČHS HSK Vyškov T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:2 Z:2 (21.76)T:2 Z:1 (28.44)  T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (23.03) 225.74
10 . 85 Klemm Victoria AUT ÖAV Graz T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:2 Z:1 (31.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 221.14
11 . 70 Florova Antonia BUL FBAC FBAC T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)  T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:2 Z:1 (28.44)T:2 Z:1 (46.03)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 211.99
12 . 68 Vlašínová Romana CZE ČHS HSK Vyškov   T:1 Z:1 (26.65)  T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (21.46)  T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:2 (16.29)T:1 Z:1 (23.03) 180.01
13 . 80 Schirmer Christina AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (8.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:1 Z:1 (29.44)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (7.26) 170.71
14 . 151 Strmčnik Sara SLO PZS Slovenj Gradec   T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (23.76)T:2 Z:1 (28.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 160.91
15 . 79 Karnel Anna AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:2 (7.88)T:1 Z:1 (32.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (8.26)  T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 138.10
16 . 83 Zafoschnig Lisa AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (7.35)  T:2 Z:1 (22.76)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (18.44)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (22.03) 123.62
17 . 69 Riedl Theresa AUT NFÖ Vöcklabruck T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 116.97
18 . 65 Felber Agnes AUT NFÖ Judenburg T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (26.65)T:0 Z:1 (8.88)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 108.71
19 . 64 Lasser Marlene AUT ÖAV Hermagor T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (6.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (8.25)T:1 Z:1 (21.46)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (23.03) 94.97
20 . 71 Taborosi Ajnácska HUN MHSSz Meteora   T:0 Z:2 (7.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (20.46)T:0 Z:1 (9.25)T:2 Z:1 (22.76)    T:1 Z:1 (19.44)  T:0 Z:0 (0.00) 79.17
21 . 86 Hotova Michaela SVK JAMES MKSK Modra T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.35)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (19.44)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (8.26) 54.01
22 . 77 Eilmannsberger Judit AUT NFÖ Grieskirchen   T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.35)  T:0 Z:1 (8.26)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (19.44)  T:0 Z:0 (0.00) 35.05
23 . 74 Sabutsch Julia AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (7.35)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:4 (4.35)  T:0 Z:0 (0.00) 11.70
24 . 76 Oberwalder Christina AUT ÖAV Matrei   T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (7.35)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)    7.35
  84 Vovk Veronika SLO PZS Ravne                         0.00
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Gerald Karnel,Dominik Essmann,Karin Wildmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: B (male, 1994 - 1995)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 98 Karničnik Andraž SLO PZS Črna na Koroškem T:2 Z:1 (125.00)T:1 Z:1 (30.43)T:1 Z:1 (45.58)T:1 Z:1 (38.22)T:3 Z:1 (81.78)T:1 Z:1 (34.47)T:1 Z:1 (38.69)T:1 Z:1 (41.71)T:1 Z:1 (42.26)T:2 Z:1 (63.33)T:1 Z:1 (117.11)T:1 Z:1 (29.33) 687.94
2 . 101 Steiner Manuel AUT ÖAV Kaprun T:0 Z:2 (22.00)T:1 Z:1 (30.43)T:2 Z:1 (44.58)T:1 Z:1 (38.22)T:0 Z:1 (14.11)T:2 Z:1 (33.47)T:1 Z:1 (38.69)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (11.33)T:1 Z:1 (117.11)T:1 Z:1 (29.33) 400.13
3 . 102 Leymüller Markus AUT ÖAV Seekirchen T:0 Z:2 (22.00)T:1 Z:1 (30.43)T:1 Z:1 (45.58)T:1 Z:1 (38.22)T:0 Z:1 (14.11)T:2 Z:1 (33.47)T:2 Z:1 (37.69)T:0 Z:1 (10.14)T:1 Z:1 (42.26)T:1 Z:1 (64.33)T:0 Z:2 (13.11)  351.36
4 . 94 Seher David AUT ÖAV Seekirchen T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.43)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (38.22)T:1 Z:1 (83.78)T:1 Z:1 (34.47)T:1 Z:1 (38.69)T:0 Z:1 (10.14)T:2 Z:1 (41.26)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:1 (14.11)T:1 Z:1 (29.33) 341.03
5 . 89 Wohinz Janis AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.43)T:2 Z:1 (44.58)T:3 Z:3 (34.22)T:0 Z:1 (14.11)T:1 Z:1 (34.47)T:1 Z:1 (38.69)T:1 Z:1 (41.71)T:1 Z:1 (42.26)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:1 (14.11)T:1 Z:1 (29.33) 335.27
6 . 103 Hasenbichler Tim AUT NFÖ Dobratsch T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (30.43)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (38.22)T:0 Z:1 (14.11)T:1 Z:1 (34.47)T:2 Z:1 (37.69)T:1 Z:1 (41.71)T:1 Z:1 (42.26)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:2 (13.11)T:1 Z:1 (29.33) 324.94
7 . 104 Dretnik Klemen SLO PZS Črna na Koroškem T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.43)T:1 Z:1 (45.58)T:3 Z:1 (36.22)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.25)T:2 Z:1 (37.69)T:1 Z:1 (41.71)T:0 Z:2 (9.69)T:1 Z:1 (64.33)T:0 Z:4 (11.11)T:2 Z:1 (28.33) 314.36
8 . 88 Wildmann Thomas AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.43)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (83.78)T:1 Z:1 (34.47)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (41.71)T:1 Z:1 (42.26)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:2 (13.11)T:1 Z:1 (29.33) 306.38
9 . 90 Draganov Viktor BUL FBAC FBAC T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (29.43)T:4 Z:2 (41.58)T:1 Z:1 (38.22)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (34.47)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:1 (10.69)T:2 Z:1 (63.33)T:0 Z:2 (13.11)T:1 Z:1 (29.33) 281.01
10 . 91 Vezonik Gregor SLO PZS Črna na Koroškem   T:1 Z:1 (30.43)T:0 Z:1 (9.25)T:1 Z:1 (38.22)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (34.47)T:0 Z:1 (10.69)T:1 Z:1 (41.71)T:1 Z:1 (42.26)  T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (29.33) 236.38
11 . 97 Berger Florian AUT ÖAV Matrei   T:1 Z:1 (30.43)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (14.11)T:0 Z:1 (9.25)T:4 Z:1 (35.69)T:1 Z:1 (41.71)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (29.33) 191.81
12 . 93 Cekoni-Hutter Helmut-Lukas AUT ÖAV Klagenfurt T:1 Z:1 (126.00)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (9.67) 184.25
13 . 95 Schlapschy Arno AUT NFÖ Judenburg   T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (13.11)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:2 (10.33)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (27.33) 78.53
14 . 92 Doubrava Erik AUT NFÖ Vöcklabruck T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (8.25)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:2 (9.69)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67) 78.28
15 . 96 Scharler Simon AUT ÖAV Oberpinzgau T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:2 (8.25)T:0 Z:2 (12.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:1 Z:1 (29.33) 68.08
16 . 99 Bischof Manuel AUT NFÖ Judenburg   T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:2 (8.25)T:0 Z:2 (9.69)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67) 46.11
17 . 100 Moertl Manuel AUT ÖAV Hermagor       T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:0 (0.00)      10.14
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Sabine Galautz,Gerald Karnel,Dominik Essmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: A (female, 1992 - 1993)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 112 Ilic Teodora SRB USPFS Black Rock T:3 Z:1 (237.33)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (56.00)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (72.67)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (72.67)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (92.67)T:1 Z:1 (47.07) 1005.00
2 . 105 Schider Andrea AUT ÖAV Lofer T:0 Z:1 (36.33)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (56.00)T:1 Z:1 (86.95)T:0 Z:1 (19.67)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (72.67)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (92.67)T:1 Z:1 (47.07) 751.00
3 . 110 Antalikova Lenka SVK JAMES MKSK Modra T:0 Z:1 (36.33)T:1 Z:1 (53.62)T:3 Z:1 (84.95)T:1 Z:1 (56.00)T:0 Z:2 (16.29)T:1 Z:1 (72.67)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (72.67)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (92.67)T:1 Z:1 (47.07) 661.67
4 . 107 Sabutsch Jacqueline AUT ÖAV Villach T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (53.62)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (56.00)T:2 Z:2 (84.95)T:2 Z:1 (71.67)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (53.62)T:0 Z:1 (19.67)T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:6 (20.00)T:1 Z:1 (47.07) 499.67
5 . 111 Klein Nathalie AUT NFÖ Vöcklabruck T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (51.62)T:0 Z:1 (17.29)T:1 Z:1 (56.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (72.67)T:0 Z:1 (15.50)T:1 Z:1 (53.62)T:0 Z:1 (19.67)T:1 Z:1 (86.95)T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (47.07) 443.38
6 . 109 Schider Stefanie AUT ÖAV Lofer   T:1 Z:1 (53.62)T:0 Z:1 (17.29)T:2 Z:1 (55.00)T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:1 (19.67)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (53.62)T:1 Z:1 (72.67)T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (47.07) 412.00
7 . 106 Sterrer Ursula AUT NFÖ Vöcklabruck   T:0 Z:1 (17.29)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29)  T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (47.07) 98.93
8 . 108 Frommelt Stefanie AUT ÖAV Lofer   T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (15.50)        T:0 Z:1 (15.50) 65.57
9 . 113 Resinger Verena AUT ÖAV Matrei         T:0 Z:1 (17.29)  T:0 Z:1 (15.50)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)    T:0 Z:0 (0.00) 32.79
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Gerald Karnel,Dominik Essmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: A (male, 1992 - 1993)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 118 Schweitzer Johannes AUT ÖAV OeGV Wien T:0 Z:1 (103.00)T:1 Z:1 (67.11)T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (58.50)T:1 Z:1 (49.33)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:2 (18.67)T:1 Z:1 (66.00)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (69.29) 623.85
2 . 120 Arnold Kristof AUT ÖAV Wolfsberg     T:0 Z:1 (23.00)T:0 Z:1 (15.50)T:1 Z:1 (49.33)T:2 Z:1 (85.95)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (19.67)T:2 Z:1 (65.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (70.29) 410.74
3 . 121 Chromy David AUT ÖAV OeGV Wien T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (58.50)T:2 Z:1 (48.33)T:1 Z:1 (86.95)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (19.67)T:1 Z:1 (66.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29) 401.74
4 . 123 Hasenbichler Jan AUT NFÖ Dobratsch   T:0 Z:2 (13.11)T:0 Z:1 (23.00)T:0 Z:1 (15.50)T:3 Z:1 (47.33)T:0 Z:2 (16.29)T:1 Z:1 (41.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (19.67)T:1 Z:1 (66.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (70.29) 353.18
5 . 115 Rudigier Laurenz AUT ÖAV Radstadt T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (66.11)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:2 (16.29)T:2 Z:2 (39.00)T:2 Z:1 (40.00)T:0 Z:1 (19.67)T:4 Z:1 (63.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (70.29) 327.35
6 . 119 Anzelak Urban SLO PZS Ravne T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (67.11)T:0 Z:2 (22.00)T:2 Z:1 (57.50)T:2 Z:2 (47.33)T:0 Z:1 (17.29)T:3 Z:2 (38.00)T:1 Z:1 (41.00)T:0 Z:1 (19.67)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29) 327.18
7 . 125 Klaunzer Thomas AUT ÖAV Matrei   T:0 Z:1 (14.11)  T:3 Z:2 (55.50)T:1 Z:1 (49.33)T:0 Z:0 (0.00)T:5 Z:2 (37.00)T:1 Z:1 (41.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (17.29) 214.23
8 . 116 Wolsegger Martin AUT ÖAV Matrei   T:2 Z:1 (66.11)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:1 (17.29)T:3 Z:1 (39.00)T:0 Z:1 (13.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 148.40
9 . 122 Ramusch Fabian AUT ÖAV Hermagor   T:0 Z:1 (14.11)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (15.50)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (13.00)T:1 Z:1 (41.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 83.61
10 . 114 Hemmings Jerome AUT ÖAV Klagenfurt   T:0 Z:1 (14.11)T:0 Z:0 (0.00)T:3 Z:3 (54.50)T:0 Z:1 (13.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 81.61
11 . 124 Klaunzer Christof AUT ÖAV Matrei   T:0 Z:1 (14.11)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:3 (11.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:4 (10.00)T:0 Z:1 (13.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 48.11
  117 Swette Martin AUT ÖAV Matrei   T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 0.00
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Gerald Karnel,Michael Preisack,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: Y (female, 1988 - 1991)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 129 Martin Nina AUT ÖAV Hermagor T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (106.00)T:0 Z:1 (36.33)T:1 Z:1 (139.33)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:1 Z:1 (139.33)T:1 Z:1 (106.00)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (106.00) 778.33
2 . 128 Zafoschnig Nina AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (104.00)T:0 Z:1 (36.33)T:1 Z:1 (139.33)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:2 Z:1 (138.33)T:1 Z:1 (106.00)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (106.00) 775.33
3 . 127 Steinmayr Maria AUT ÖAV Schwanenstadt T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (106.00)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (36.33)T:0 Z:1 (36.33)T:2 Z:1 (105.00)T:0 Z:1 (36.33)T:3 Z:1 (237.33)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (106.00) 736.00
4 . 126 Oberwalder Katrin AUT ÖAV Matrei         T:0 Z:3 (34.33)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)        34.33
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Gerald Karnel,Dominik Essmann,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Wertung Categ.: Y (male, 1988 - 1991)

Platz Stnr. Name country club section / location group B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 B9 B10 B11 B12 Quali
1 . 138 Bräuer Florian AUT ÖAV OeGV Wien T:1 Z:1 (126.00)T:1 Z:1 (30.85)T:1 Z:1 (39.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (57.11)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:1 (28.00)T:1 Z:1 (28.53) 503.76
2 . 141 Hasenöhrl Philipp AUT ÖAV Klagenfurt T:5 Z:1 (123.00)T:1 Z:1 (30.85)T:1 Z:1 (39.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (57.11)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:4 (25.00)T:1 Z:1 (28.53) 497.76
3 . 137 Martin Armin AUT ÖAV Hermagor T:0 Z:2 (22.00)T:1 Z:1 (30.85)T:1 Z:1 (39.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (57.11)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:1 (28.00)T:1 Z:1 (28.53) 399.76
4 . 145 Svub Matej SVK CCCBBB ? T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (30.85)T:1 Z:1 (39.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (57.11)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:4 (25.00)T:1 Z:1 (28.53) 397.76
5 . 133 Šifra Martin CZE ČHS HK Lanškroun T:0 Z:1 (23.00)T:1 Z:1 (30.85)T:2 Z:1 (38.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:1 (14.11)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 328.76
6 . 140 Spitaler Andreas AUT ÖAV Seekirchen T:0 Z:0 (0.00)T:4 Z:1 (27.85)T:2 Z:1 (38.33)T:2 Z:1 (30.87)T:1 Z:1 (29.33)T:0 Z:2 (9.14)T:4 Z:3 (20.58)T:1 Z:1 (25.58)T:3 Z:1 (55.11)T:4 Z:3 (30.09)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 295.43
7 . 135 Probst Martin AUT NFÖ Dobratsch T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.85)T:0 Z:1 (11.33)T:3 Z:1 (29.87)T:1 Z:1 (29.33)T:1 Z:1 (46.48)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (35.09)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 262.65
8 . 132 Biedermann Max AUT ÖAV Klagenfurt T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.85)T:1 Z:1 (39.33)T:3 Z:1 (29.87)T:1 Z:1 (29.33)T:0 Z:1 (10.14)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:0 (0.00)T:3 Z:1 (33.09)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (27.53) 251.32
9 . 130 Sindelar Igor CZE SPL Pustimer T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (29.85)T:1 Z:1 (39.33)T:0 Z:1 (10.69)T:2 Z:1 (28.33)T:0 Z:1 (10.14)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:1 (14.11)T:3 Z:1 (33.09)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 245.25
10 . 136 Messini Vittorio AUT ÖAV Matrei T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.85)T:0 Z:1 (11.33)T:2 Z:1 (30.87)T:1 Z:1 (29.33)T:0 Z:1 (10.14)T:6 Z:1 (22.58)T:2 Z:1 (24.58)  T:0 Z:1 (12.09)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:2 (26.53) 198.32
11 . 134 Stueckler Simon AUT ÖAV Wolfsberg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67)T:0 Z:4 (8.33)T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:0 Z:2 (9.14)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:1 (14.11)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 182.16
12 . 144 Schider Günther AUT ÖAV Lofer   T:0 Z:2 (8.67)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (10.69)T:0 Z:2 (8.67)T:0 Z:2 (9.14)T:1 Z:1 (25.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:1 (14.11)T:2 Z:1 (34.09)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 165.06
13 . 131 Hohenwarter Hannes AUT ÖAV Lofer T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (30.85)  T:1 Z:1 (31.87)T:1 Z:1 (29.33)T:0 Z:1 (10.14)T:0 Z:3 (7.25)T:0 Z:1 (9.25)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (28.53) 147.23
14 . 139 Zaufel Alex AUT ÖAV Wolfsberg T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67)T:0 Z:1 (11.33)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67)T:0 Z:2 (9.14)T:4 Z:1 (22.58)T:1 Z:1 (25.58)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 87.98
15 . 143 Storbeck Martin AUT ÖAV Matrei   T:0 Z:1 (9.67)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (9.67)T:0 Z:0 (0.00)T:2 Z:1 (24.58)T:2 Z:1 (24.58)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:1 (10.14) 78.64
16 . 142 Kuschnig Benjamin AUT NFÖ Petzen       T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:1 Z:1 (25.58)T:3 Z:3 (21.58)  T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00)T:0 Z:0 (0.00) 47.17
Normalansicht
Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Gerald Karnel,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail