Hall of Fame           super ranking : Leitner Christian 990 Punkte, Schrittwieser Julian 816 Punkte, Leitner Julian 781 Punkte,             Team Rankings : ÖAV - Graz 7944 Punkte, FBAC - NSA Sofia 5148 Punkte, PZS - Radovljica 5103 Punkte,
categorie:

Result U10 (female, 2009 - 2010)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 102 Latinac Marta 2010 CRO HPS / SPK Fothia T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:8 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1   T:0 Z:4 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:11/19 Z:12/151
2. 103 Krendlesberger Smilla 2009 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:8/9 Z:10/112
3. 104 Kleewein Lea 2011 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:4   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:8/9 Z:10/143
4. 109 Hausch Isi 2010 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1    T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:6/6 Z:9/114
5. 108 Walther Linnea 2009 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1    T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:5/5 Z:7/75
6. 101 Fasching Liliane 2010 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:1 Z:1    T:0 Z:2   T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:4/4 Z:9/136
7. 107 Pirnbacher Fanny 2010 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:1 Z:1    T:0 Z:0   T:0 Z:6 T:1 Z:1 T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:4/4 Z:8/147
8. 105 Stöhr Nevi 2011 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:1 Z:1    T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:4/4 Z:6/68
9. 110 Schaffer Marlene 2010 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:2    T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:1 Z:1    T:3/3 Z:4/59
10. 106 Höllhuber Larissa 2011 AUT NFÖ / Brueckl T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0    T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:9 T:0 Z:0        T:0 Z:2    T:0/0 Z:2/1110
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Karl Heinz Ganster,Josef Kern,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Luca Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 10:47:28
end time : 2018-12-15 15:49:38
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U10 (male, 2009 - 2010)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 202 Leitner Christian 2009 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:2 Z:2 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:12/14 Z:12/141
2. 201 Leitner Julian 2010 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:4 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:2 Z:1 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:12/16 Z:12/122
3. 203 Wimmer Jonas 2009 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:3 Z:2 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:11/13 Z:12/133
4. 205 Gruber Lorenz 2009 AUT NFÖ / Brueckl T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:3 T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:9/9 Z:12/144
5. 204 Tschetschonig Christopher 2010 AUT NFÖ / Brueckl T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:3 Z:3   T:0 Z:12 T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:4 Z:1     T:1 Z:1    T:7/12 Z:9/225
6. 206 Hollerer Georg 2009 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:1 Z:1    T:2 Z:2   T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:3    T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:5/6 Z:8/136
7. 207 Weiß Sebastian 2009 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:1 Z:1    T:0 Z:1   T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1    T:0 Z:1     T:1 Z:1    T:4/4 Z:9/117
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Karl Heinz Ganster,Josef Kern,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Luca Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 10:47:49
end time : 2018-12-15 15:51:00
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U12 (female, 2007 - 2008)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 309 Wimmer Anja 2008 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1  T:12/12 Z:12/121
2. 310 Avender Sophia 2007 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:2 Z:2    T:1 Z:1    T:3 Z:1 T:1 Z:1  T:12/15 Z:12/132
3. 311 Slobodová Lea 2007 SVK JAMES / Lezecká akadémia Bratislava T:1 Z:1    T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:3 Z:3    T:1 Z:1    T:2 Z:1 T:1 Z:1  T:12/17 Z:12/143
4. 308 Opacic Lena 2007 CRO HPS / SPK Fothia T:1 Z:1    T:7 Z:7 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:11 Z:1    T:6 Z:1 T:1 Z:1  T:12/33 Z:12/184
5. 302 Podobnik Maruša 2008 SLO PZS / Športno Plezalni klub AK Ljubljana T:1 Z:1    T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:2 Z:1 T:1 Z:1    T:23 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1  T:12/37 Z:12/125
6. 301 Bergmann Katharina 2007 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1    T:5 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:2 Z:2 T:1 Z:1    T:14 Z:1    T:12 Z:5 T:1 Z:1  T:12/41 Z:12/176
7. 305 Stöhr Suri 2007 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:1 Z:1    T:9 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:2 Z:2    T:9 Z:1    T:4 Z:3 T:1 Z:1  T:11/31 Z:11/147
8. 303 Gliebe Žana 2008 SLO PZS / Ravne T:1 Z:1    T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:2 Z:2 T:2 Z:1    T:13 Z:1    T:0 Z:1 T:1 Z:1  T:10/24 Z:12/138
9. 307 Kapović Dora 2007 CRO HPS / SPK Fothia T:1 Z:1    T:6 Z:6 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:0 Z:2    T:0 Z:0 T:1 Z:1  T:10/15 Z:11/179
10. 306 Vrabetz Tatjana Elektra 2007 AUT NFÖ / Neunkirchen T:2 Z:1    T:10 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:3 Z:3    T:7 Z:1    T:0 Z:2 T:1 Z:1  T:10/28 Z:11/1610
11. 312 Kandolf Anna 2008 AUT ÖAV / Liezen T:1 Z:1    T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:0 Z:0    T:0 Z:3    T:0 Z:0 T:1 Z:1  T:8/8 Z:10/1211
12. 304 Pichler Sophia 2007 AUT ÖAV / Graz T:4 Z:4    T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0    T:0 Z:1    T:0 Z:0 T:3 Z:1  T:7/12 Z:9/1312
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Karl Heinz Ganster,Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 10:48:10
end time : 2018-12-15 15:52:45
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U12 (male, 2007 - 2008)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 401 Schrittwieser Julian 2007 AUT NFÖ / Muerzzuschlag T:1 Z:1    T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:1 Z:1 T:1 Z:1    T:2 Z:1    T:2 Z:1 T:1 Z:1  T:12/16 Z:12/121
2. 402 Windisch Dominik 2007 AUT NFÖ / Graz T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:6 Z:6 T:3 Z:1    T:3 Z:1    T:0 Z:0 T:2 Z:2  T:10/20 Z:10/162
3. 403 Peißl Lorenz 2007 AUT NFÖ / Brueckl T:0 Z:1    T:0 Z:4 T:1 Z:1 T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:0 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0    T:0 Z:1    T:0 Z:0 T:3 Z:3  T:5/7 Z:9/143
4. 404 Pirnbacher Felix 2007 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:0 Z:4    T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1   T:1 Z:1   T:2 Z:1   T:0 Z:0     T:0 Z:0    T:0 Z:0    T:0 Z:0 T:0 Z:0  T:4/7 Z:6/94
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Karl Heinz Ganster,Wolfgang Dauwa,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 10:48:31
end time : 2018-12-15 15:53:34
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U14 (female, 2005 - 2006)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 501 Schrittwieser Lena 2005 AUT NFÖ / Muerzzuschlag   T:1 Z:1        T:2 Z:2   T:2 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/91 T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:0 Z:1 T:1/1 Z:3/61
2. 506 Buršíková Martina 2006 SVK JAMES / Lezecka akademia   T:2 Z:1        T:3 Z:1   T:4 Z:2     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:3 Z:3   T:2 Z:1   T:1 Z:1 T:8/17 Z:8/112 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:3 T:1/2 Z:3/72
3. 504 Hren Eva 2006 SLO PZS / Kozjak MB   T:1 Z:1        T:1 Z:1   T:0 Z:2     T:1 Z:1    T:2 Z:1   T:0 Z:2   T:2 Z:1   T:4 Z:2 T:6/11 Z:8/115 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/53
4. 502 Peklaj Zala 2006 SLO PZS / Športno Plezalni klub AK Ljubljana   T:1 Z:1        T:2 Z:2   T:5 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:0 Z:17   T:2 Z:1   T:4 Z:1 T:7/16 Z:8/254 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:2/24
5. 505 Santini Mikulić Anja 2005 CRO HPS / PD Dubovac   T:2 Z:2        T:2 Z:2   T:2 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:3 Z:3   T:2 Z:1   T:4 Z:1 T:8/17 Z:8/123 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:2/45
6. 503 Chum Cara 2005 AUT ÖAV / Graz   T:0 Z:1        T:0 Z:0       T:0 Z:0    T:0 Z:1     T:0 Z:0   T:0/0 Z:2/26    
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Wolfgang Dauwa,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Luca Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 12:32:05
end time : 2018-12-15 15:54:19
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U14 (male, 2005 - 2006)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 601 sager lukas 2005 AUT ÖAV / Liesing-Perchtoldsdorf   T:1 Z:1        T:8 Z:8   T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:2 Z:1   T:2 Z:1 T:8/17 Z:8/152 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:3/4 Z:3/41
2. 605 Zore Timon 2006 SLO PZS / Kozjak MB   T:1 Z:1        T:1 Z:1   T:1 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:5 Z:5   T:3 Z:1   T:2 Z:1 T:8/15 Z:8/121 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1/1 Z:2/22
3. 602 Krendlesberger Moritz 2005 AUT ÖAV / Graz   T:0 Z:1        T:3 Z:1   T:3 Z:1     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:0 Z:0   T:2 Z:1   T:3 Z:2 T:6/13 Z:7/84 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:2/23
4. 603 Škrgatić Blaž 2005 CRO HPS / SPK Fothia   T:1 Z:1        T:0 Z:18   T:0 Z:3     T:1 Z:1    T:2 Z:1   T:1 Z:1   T:2 Z:1   T:1 Z:1 T:6/8 Z:8/273 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:1/2 Z:2/64
5. 607 Lorenzer Nico 2005 AUT ÖAV / Graz   T:2 Z:1        T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:1 Z:1    T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:8 Z:1   T:0 Z:1 T:5/13 Z:6/65 T:3 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1/3 Z:2/45
6. 604 Schiffelbein Lucas 2006 AUT NFÖ / Brueckl   T:1 Z:1        T:0 Z:0       T:1 Z:1    T:0 Z:1   T:0 Z:0   T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:2/2 Z:4/56 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/16
7. 609 Weiß Sascha 2005 AUT NFÖ / Graz   T:0 Z:0        T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:3 Z:3    T:0 Z:2   T:0 Z:0     T:0 Z:0 T:1/3 Z:2/57
8. 606 Faethe Hedin 2005 AUT ÖAV / Graz   T:0 Z:0        T:0 Z:0       T:0 Z:0    T:0 Z:1   T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0/0 Z:1/18
9. 608 Oswald Felix 2005 AUT ÖAV / Graz   T:0 Z:3        T:0 Z:0       T:0 Z:0    T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0/0 Z:1/39
10. 610 Hausch Rafael 2006 AUT     T:0 Z:0        T:0 Z:0       T:0 Z:0    T:0 Z:0       T:0/0 Z:0/010
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Karl Heinz Ganster,Wolfgang Dauwa,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Birgit Gasser,Luca Gasser,Miroslav Valastin,Michelle Ganster,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 12:32:08
end time : 2018-12-15 15:54:07
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U16 (female, 2003 - 2004)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 701 Kundic Katija 2004 CRO HPS / SPK Fothia       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:4 Z:4 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:7 Z:7   T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:5/14 Z:5/141 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/31
2. 705 Zupan Žitnik Zala 2003 SLO PZS / Kozjak MB       T:0 Z:7 T:0 Z:0   T:6 Z:1 T:0 Z:2      T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:4/9 Z:6/132 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/31
3. 703 Gobec Zoja 2004 SLO PZS / Slovenska Bistrica       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:0 Z:1   T:2 Z:1 T:2/3 Z:3/33 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/43
4. 702 Schüssler Johanna 2003 AUT ÖAV / Graz        T:0 Z:0   T:0 Z:0       T:3 Z:2      T:0 Z:0   T:0 Z:2   T:1 Z:1 T:2/4 Z:3/54 T:0 Z:6 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/94
5. 706 Fintineanu Maria 2004 AUT ÖAV / Graz       T:0 Z:0 T:0 Z:0         T:0 Z:3      T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:3 T:0/0 Z:2/65    
6. 704 Schricker Isabelle 2004 AUT ÖAV / Graz       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0       T:0 Z:0      T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/16    
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 17:57:44
end time : 2018-12-15 18:52:18
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result U16 (male, 2003 - 2004)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 806 Wagner Leonhard 2003 AUT ÖAV / Graz       T:0 Z:1 T:1 Z:1   T:3 Z:3 T:6 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:7/14 Z:8/101 T:0 Z:4 T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:1/3 Z:3/71
2. 804 Mastnak Lan 2004 SLO PZS / Laško       T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:2      T:1 Z:1      T:3 Z:3   T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:3/5 Z:6/103 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/12
3. 801 Hren Bor 2004 SLO PZS / Kozjak MB       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:3 Z:1      T:10 Z:7   T:5 Z:4   T:1 Z:1 T:4/19 Z:4/132 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0/0 Z:1/23
4. 803 Holzner Ferdinand 2003 AUT ÖAV / Graz       T:0 Z:0 T:0 Z:0    T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1   T:1 Z:1 T:3/3 Z:4/44 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:0/0 Z:1/54
5. 802 Pirnbacher Fabian 2004 AUT ÖAV / Fuerstenfeld       T:0 Z:0 T:0 Z:0    T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:2 Z:2   T:0 Z:0   T:1 Z:1 T:3/4 Z:3/45 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/05
6. 805 Skrabitz Nikolaus 2004 AUT ÖAV / Graz       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:2 Z:1      T:0 Z:0   T:0 Z:4   T:1 Z:1 T:2/3 Z:3/66 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/05
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Wolfgang Dauwa,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 17:57:48
end time : 2018-12-15 18:52:27
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result Uxx (female, 1901 - 2002)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 902 Gejo Stasa 1997 SRB USPFS / P.A.E.K."NIS" T:1 Z:1   T:1 Z:1       T:1 Z:1 T:1 Z:1       T:1 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:1     T:1 Z:1  T:6/6 Z:8/81 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3/4 Z:3/41
2. 904 Plasounig Katja 1993 AUT ÖAV / Villach T:4 Z:4   T:2 Z:1       T:0 Z:2 T:0 Z:2       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:2     T:3 Z:1  T:3/9 Z:6/122 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:0/0 Z:2/52
3. 903 Kramberger Maja 2002 SLO PZS / Slovenska Bistrica T:3 Z:2   T:1 Z:1       T:0 Z:0 T:0 Z:0       T:0 Z:4 T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:0 Z:0  T:2/4 Z:3/74 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/23
4. 907 Schlacher Sabrina 1999 AUT NFÖ / Judenburg T:3 Z:1   T:1 Z:1       T:0 Z:0 T:0 Z:1       T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:3 Z:3  T:3/7 Z:4/63 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/04
5. 906 Weinberger Julia 1997 AUT NFÖ / Muerzzuschlag T:0 Z:0   T:3 Z:1       T:0 Z:0 T:0 Z:10        T:0 Z:0       T:5 Z:5  T:2/8 Z:3/165 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/04
6. 905 Knorre Simone 1987 AUT NFÖ / Muerzzuschlag T:0 Z:0   T:0 Z:1       T:0 Z:0 T:0 Z:0              T:0 Z:0  T:0/0 Z:1/16 T:0 Z:0   T:0/0 Z:0/04
7. 901 Ganster Jacqueline 1992 AUT NFÖ / Muerzzuschlag T:0 Z:0   T:0 Z:0       T:0 Z:0 T:0 Z:0       T:0 Z:0 T:0 Z:0       T:0 Z:0  T:0/0 Z:0/07
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Andreas Matuska,Michelle Ganster,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 18:43:44
end time : 2018-12-15 19:04:47
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result Uxx (male, 1901 - 2002)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali Final 1 Final 2 Final 3 Final
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R W W W W R
1. 1010 Kohlbacher Thomas 1995 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:14 Z:14 T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1      T:1 Z:1  T:8/21 Z:8/211 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:2/3 Z:3/41
2. 1002 Gasser Luca 2000 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:2 Z:2 T:1 Z:1   T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2      T:1 Z:1  T:6/8 Z:8/114 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:2/22
3. 1001 Walther Linus 2002 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:5 Z:5 T:1 Z:1   T:2 Z:2 T:0 Z:5 T:0 Z:2      T:1 Z:1  T:6/11 Z:8/186 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:2/22
4. 1022 Schreilechner Lukas 1995 AUT NFÖ / Trofaiach   T:2 Z:1        T:1 Z:1     T:4 Z:4 T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:7/11 Z:8/112 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/1 Z:1/14
5. 1018 Uschnig Jonas 1997 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:16 Z:16 T:3 Z:3   T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2      T:1 Z:1  T:7/25 Z:8/263 T:0 Z:2 T:0 Z:6 T:0 Z:5 T:0/0 Z:3/135
6. 1021 Greistorfer Jakob 1994 AUT ÖAV / Graz   T:2 Z:1        T:1 Z:1     T:3 Z:3 T:2 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:4 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:6/10 Z:8/135 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/26
7. 1020 Jandl Domenic 1993 AUT ÖAV / Klagenfurt   T:2 Z:2        T:3 Z:1     T:6 Z:6 T:1 Z:1   T:4 Z:1 T:0 Z:6 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:6/17 Z:8/197
8. 1014 Tritthart Clemens 2001 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:10 Z:10 T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:6/15 Z:7/168
9. 1017 Krois Joshua 1994 AUT ÖAV / Fuerstenfeld   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:11 Z:5 T:3 Z:3   T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2      T:1 Z:1  T:6/18 Z:7/149
10. 1007 Lach Thomas 1993 AUT ÖAV / Graz   T:2 Z:2        T:2 Z:1     T:0 Z:0 T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:5/7 Z:7/910
11. 1013 Schloemer Philipp 1982 AUT ÖAV / Graz   T:1 Z:1        T:2 Z:1     T:17 Z:16 T:6 Z:6   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:5/27 Z:7/2711
12. 1009 Kamenschek Maximilian 1991 AUT ÖAV / Graz   T:5 Z:1        T:2 Z:2     T:0 Z:0 T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:5/10 Z:6/712
13. 1015 Sommer Patrick 1987 AUT     T:2 Z:1        T:1 Z:1     T:0 Z:0 T:3 Z:3   T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:5/10 Z:6/813
14. 1011 Pliberšek Rok 1989 SLO PZS / Kozjak MB   T:1 Z:1        T:1 Z:1     T:0 Z:0 T:4 Z:4   T:5 Z:5 T:0 Z:0 T:0 Z:3      T:1 Z:1  T:5/12 Z:6/1514
15. 1003 Moitzi Thomas 1988 AUT     T:3 Z:1        T:1 Z:1     T:0 Z:11 T:3 Z:3   T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:2 Z:2  T:5/12 Z:6/1915
16. 1019 Mutschlechner Daniel 1993 AUT     T:1 Z:1        T:3 Z:3     T:0 Z:0 T:6 Z:4   T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:2 Z:2  T:5/14 Z:6/1316
17. 1023 Riedl Daniel 1985 AUT NFÖ / Muerzzuschlag   T:1 Z:1        T:1 Z:1 T:0 Z:0    T:0 Z:0 T:4 Z:4   T:7 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:4      T:2 Z:2  T:5/15 Z:6/1417
18. 1016 Posnitz Eric 1990 AUT     T:9 Z:2        T:1 Z:1     T:0 Z:8 T:3 Z:3   T:0 Z:2 T:0 Z:5 T:0 Z:1      T:4 Z:4  T:4/17 Z:8/2618
19. 1005 Miklavc Benjamin 1992 AUT NFÖ / Judenburg   T:1 Z:1        T:0 Z:2     T:0 Z:0 T:1 Z:1   T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1      T:1 Z:1  T:4/6 Z:7/919
20. 1024 Lenz Daniel 1988 AUT     T:2 Z:1            T:0 Z:0 T:7 Z:6   T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:2 Z:2  T:4/13 Z:5/1120
21. 1006 Glasner Jakob 1987 AUT NFÖ / Weiz   T:2 Z:2        T:2 Z:2     T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:5      T:1 Z:1  T:3/5 Z:4/1021
22. 1008 Kollant Dominik 1996 AUT     T:0 Z:0            T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:3 Z:3  T:1/3 Z:1/322
23. 1012 Reiter Andreas 1992 AUT     T:0 Z:1                       T:0/0 Z:1/123
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Karl Heinz Ganster,Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Birgit Gasser,Andreas Matuska,Michelle Ganster,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 18:47:58
end time : 2018-12-15 19:04:55
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result Hobby (female, 1901 - 2004)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 1106 Trinkl Lara 1999 AUT ÖAV / Wolfsberg T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:10/10 Z:12/121
2. 1103 Frank Lena 1999 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:4 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/8 Z:7/72
3. 1102 Leeb Anna 1997 AUT   T:0 Z:0   T:3 Z:1     T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0       T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:3 Z:2 T:0 Z:4 T:1 Z:1 T:5/9 Z:6/103
4. 1109 Brandl Katharina 1997 AUT      T:3 Z:3     T:0 Z:0 T:1 Z:1        T:1 Z:1      T:2 Z:2    T:0 Z:0 T:3 Z:1 T:5/10 Z:5/84
5. 1104 Zimmermann Kerstin 1991 AUT      T:5 Z:2    T:0 Z:0   T:0 Z:1   T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2/6 Z:5/75
6. 1105 Kober Silvia 1985 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:2 Z:2        T:0 Z:2        T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1/2 Z:3/56
7. 1110 Knappe Anita 1982 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:2 Z:1        T:0 Z:0          T:0 Z:0 T:1/2 Z:1/17
8. 1108 Tuchschmidt Sarah 2000 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:3      T:0 Z:1 T:0 Z:0       T:0 Z:0      T:0 Z:0     T:0 Z:3 T:0/0 Z:3/78
9. 1101 Zuenelli Elena 1997 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:0 Z:1                 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/19
9. 1107 Hubmann Miriam 2001 AUT NFÖ / Graz T:0 Z:0                        T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/19
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Harald Klemm,Victoria Klemm,Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Michelle Ganster,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 15:58:07
end time : 2018-12-15 16:55:00
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail

Result Hobby (male, 1901 - 2004)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali 9 Quali 10 Quali 11 Quali 12 Quali 13 Quali 14 Quali 15 Quali 16 Quali 17 Quali 18 Quali 19 Quali 20 Quali 21 Quali 22 Quali 23 Quali 24 Quali
W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W W R
1. 1221 Krois Christian 1989 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:2 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:5 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6 Z:2      T:1 Z:1      T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:10/18 Z:11/181
2. 1211 Pöttler Stefan 1999 AUT NFÖ / Graz T:2 Z:2   T:1 Z:1    T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:3 Z:3 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:9/15 Z:12/202
3. 1219 Kuchling Mario 1989 AUT   T:3 Z:1   T:1 Z:1     T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:1 Z:1 T:2 Z:2  T:8/13 Z:10/143
4. 1217 Müller David 1996 AUT   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/7 Z:9/94
5. 1215 Pfefferkorn Mark 1982 AUT   T:0 Z:3   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:7/10 Z:9/165
6. 1216 Kouba Moritz 1982 AUT ÖAV / Graz T:4 Z:1   T:2 Z:2     T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:2 Z:1 T:0 Z:0  T:6/11 Z:9/126
7. 1214 Raffalt Stefan 1981 AUT   T:0 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:6/7 Z:8/97
7. 1218 Scharf Stefan 1990 AUT ÖAV / Wolfsberg T:2 Z:2   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6/7 Z:8/97
9. 1213 Jauner Thomas 1988 AUT   T:1 Z:1   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:0 Z:0   T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:6/8 Z:8/109
10. 1209 Naftz Gustav 1997 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1   T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:5/5 Z:8/1010
11. 1205 da Costa Pereira Loureiro Miguel 1975 PRT ÖAV / Graz T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:3 T:0 Z:0    T:0 Z:1      T:1 Z:1      T:2 Z:2   T:0 Z:1 T:6 Z:6 T:1 Z:1 T:5/11 Z:8/1611
12. 1206 Melbinger Florian 1988 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:6 T:0 Z:0 T:2 Z:1   T:0 Z:0      T:1 Z:1        T:0 Z:1 T:4 Z:4 T:1 Z:1 T:5/9 Z:7/1512
13. 1208 Schmidtauer Arnold 1984 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0      T:2 Z:1      T:2 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:5/7 Z:6/713
14. 1207 Salihovic Denis 1990 AUT   T:0 Z:0   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2      T:0 Z:2      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4/4 Z:8/1114
15. 1201 Pirnbacher Gernot 1978 AUT ÖAV / Fuerstenfeld T:0 Z:6   T:1 Z:1    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:0      T:1 Z:1      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4/4 Z:7/1215
16. 1220 Griesbacher Christoph 1997 AUT   T:0 Z:4   T:1 Z:1    T:0 Z:0   T:1 Z:1   T:0 Z:0      T:0 Z:2      T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:4/5 Z:7/1116
17. 1210 Bauer Markus 1994 AUT   T:0 Z:0   T:2 Z:2    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:3 Z:2      T:1 Z:1   T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4/7 Z:5/817
18. 1212 Hiebaum Stefan 1992 AUT   T:0 Z:0   T:3 Z:3    T:0 Z:0   T:1 Z:1   T:0 Z:0      T:4 Z:2      T:0 Z:0   T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:4/9 Z:5/918
19. 1202 Pagitsch Michael 1991 AUT   T:0 Z:11   T:3 Z:1    T:0 Z:0               T:5 Z:2   T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3/9 Z:5/1719
20. 1222 Berger Christian 1991 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:0      T:1 Z:1        T:0 Z:0          T:0 Z:1 T:1/1 Z:2/220
21. 1204 Zierler Martin 1999 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:0 Z:0                  T:2 Z:1 T:1/2 Z:1/121
22. 1203 Hasenhütl Marco 1993 AUT   T:0 Z:0   T:0 Z:0     T:0 Z:0                  T:0 Z:1 T:0/0 Z:1/122
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Anton Baumann
Judge : Wolfgang Dauwa,Anton Baumann,Josef Kern,Hanns-Peter Zinko,Sigrid Kohlbacher,Birgit Gasser,Andreas Matuska,Michelle Ganster,Christian Walther,Alexander Bergmann,
routesetting : Jan Haiko
EDV - analysis : Harald Klemm
  notice : 2018-12-15 15:58:49
end time : 2018-12-15 16:55:02
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

  + FinaleOnly;   - Detail