Hall of Fame           super ranking : Leitner Christian 990 Punkte, Schrittwieser Julian 816 Punkte, Leitner Julian 781 Punkte,             Team Rankings : ÖAV - Graz 7944 Punkte, FBAC - NSA Sofia 5148 Punkte, PZS - Radovljica 5103 Punkte,
categorie:

Result U10 (female, 2003 - 2005)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 113 Kodra Dominika 2003 SLO PZS / Kamnik T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:6/6 Z:7/81
2. 111 Trifu Adelaida 2003 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:2 Z:1 T:5/9 Z:8/122
3. 104 Popescu Dor-Medina 2003 ROU FRAE / Club Montan Altitudine T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0  T:4/6 Z:4/53
4. 118 Cibulková Tereza 2003 CZE SPL / Pustimer T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:4/7 Z:7/84
5. 108 Riesing Eszter 2003 HUN MHSSz / Meteora T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/3 Z:7/75
6. 107 Hristova Deya 2004 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:3/4 Z:6/106
7. 110 Eibl Hannah 2003 AUT ÖAV / Hallein-Kuchl T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/2 Z:7/77
8. 101 Ogris Jana 2004 AUT NFÖ / Zell-Sele T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/2 Z:7/88
9. 112 Zhekova Rebeka 2005 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:2/2 Z:5/79
10. 103 Jaritz Marie 2003 AUT SV / St. Johann im R. T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:2/2 Z:5/910
11. 102 Berger Ines 2004 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2/2 Z:4/511
12. 105 Purkart Pia 2003 SLO ŠPD / Korenjak T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2/2 Z:3/312
12. 116 Brkić Lucija 2004 CRO HPS / Riječki alpinistički klub T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2/2 Z:3/312
14. 115 Kozliuk Vera 2004 LTA KKSK / 2003-2004 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2/3 Z:3/314
15. 119 Kmoch Lara 2004 CRO HPS / Z-top T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:2/4 Z:4/415
16. 117 Berger Valentina 2003 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:1/1 Z:2/216
17. 106 Cuderman Sarah 2003 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:5/617
18. 109 Nedelcheva Maria 2005 BUL FBAC / Altius T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0/0 Z:1/218
19. 114 Binter Alina 2003 AUT ÖAV / Hermagor T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/019
19. 120 Hödl Sophie 2006 AUT NFÖ / Wien T:0 Z:0 T:0 Z:0     T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0/0 Z:0/019
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Siegfried Lasser,Anton Baumann,Wolfgang Bischof,Zoran Sekulic,Thomas Ogris,Anna Karnel,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-07 05:53:11
notice : 2012-07-07 08:23:56
end time : 2012-07-07 09:58:19
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U10 (male, 2003 - 2005)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 212 Podolan Thomas 2003 AUT ÖAV / Salzburg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81
2. 208 Rapa Cristian 2003 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/82
3. 215 Lenz Maximilian 2003 AUT ÖAV / Wolfsberg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/103
4. 201 Rusev Dimitar 2003 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:8/13 Z:8/114
5. 209 Verbuč Grega 2003 SLO PZS / Mozirje T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:7/9 Z:8/105
6. 203 Donov Daniel 2003 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:7/11 Z:8/96
7. 205 Doleček Lukáš 2003 CZE HK Lanškroun / HK Lanškroun T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:5/5 Z:7/77
8. 213 Rodin Alexey 2003 RUS Baltiyskiy Bereg / 1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:7/78
9. 214 Zinsler David 2004 AUT NFÖ / Wien T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:4/5 Z:7/89
10. 202 Jost Dario 2003 SUI SAC / Pizol T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4/7 Z:7/910
11. 216 Wulz Johannes 2003 AUT ÖAV / Wolfsberg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/3 Z:7/811
12. 219 Zhekov Samuil 2003 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:3/4 Z:6/612
13. 217 Vasilev Vasil 2004 BUL NSA / Sofia T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/5 Z:7/913
14. 211 Radics Attila Zsombor 2004 HUN KLÉBI / KLÉBI T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2/2 Z:6/614
15. 207 Wernig Jacob 2004 AUT SV / St. Johann im R. T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/2 Z:6/815
16. 206 Karnel Simon 2004 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1/1 Z:6/716
17. 210 Kirov Slav 2005 BUL FBAC / Altius   T:0 Z:1 T:0 Z:0    T:0 Z:1   T:0/0 Z:2/217
18. 218 Pribernig Paul 2003 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/318
19. 204 Breitler Daniel 2004 AUT ÖAV / Fohnsdorf T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/419
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Siegfried Lasser,Anton Baumann,Wolfgang Bischof,Zoran Sekulic,Thomas Ogris,Anna Karnel,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-07 06:18:26
notice : 2012-07-07 08:24:08
end time : 2012-07-07 09:58:33
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U12 (female, 2001 - 2002)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali super final 1 super final
W W W W W W W W W R W R** P W R
1. 301 Lettner Sandra 2001 AUT ÖAV / Vöcklabruck T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 13+ 1 1.001.0001
2. 325 Schoibl Celina 2001 AUT NFÖ / Salzburg T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 11+ 2 2.002.0002
3. 313 Bratovž Neli 2001 SLO PZS / Vipava T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/8 Z:8/81 7+ 3 3.003.0003
4. 321 Wittauer Christina 2001 AUT ÖAV / Hallein-Kuchl T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/9 Z:8/84
5. 327 Glušič Petra 2001 SLO PZS / Ravne T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/85
6. 318 Aleksandrova Monika 2001 BUL FBAC / Altius T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/96
7. 304 Zoraj Jani 2001 CRO HPS / SPK Pulfer T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/7 Z:8/87
8. 329 Moritz Tamy 2002 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:7/8 Z:8/88
9. 305 Schatz Jasmine 2001 AUT NFÖ / Judenburg T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6/6 Z:7/79
10. 302 Kepplinger Hannah 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:6/7 Z:8/910
11. 309 Rubint Blanka 2002 HUN Spider Club / Budapest T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:6/8 Z:7/711
12. 317 Salabash Anastasiia 2001 UKR UMCF / Odessa YCS T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/9 Z:8/912
13. 330 Puljak Martina 2001 CRO PK Split / xxx T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:3 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:6/10 Z:7/713
14. 331 Nedelcheva Vella 2001 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:5/10 Z:8/814
15. 310 Loibl Yarina 2001 AUT NFÖ / Linz T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:3 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4/8 Z:8/1015
16. 326 Emser Katharina 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:3/4 Z:6/716
17. 311 Topa Elena 2002 ROU FRAE / Brasov T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/5 Z:7/717
18. 333 Scharler Chiara 2002 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:3/6 Z:7/818
19. 324 Luschnig Tanja 2001 AUT ÖAV / Klagenfurt T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:7/819
20. 303 Bognar Nora 2002 SRB USPFS / Spartak Subotica T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:1/1 Z:7/1020
20. 332 Sefić Erna 2002 SLO ŠPD / Korenjak T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1/1 Z:7/1020
22. 316 Stern Debora 2001 AUT NFÖ / Zell-Sele T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:7/722
23. 307 Futivić Martina 2002 CRO HPS / Z-top T:2 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/823
24. 323 Piskernik Nina-Maria 2001 AUT NFÖ / Zell-Sele T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/3 Z:6/924
25. 322 Müller Nina 2001 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:7/825
26. 328 Samardžić Marta 2001 CRO HPS / Riječki alpinistički klub T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:7/926
27. 320 Zenko Alice 2001 CRO HPS / Riječki alpinistički klub T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:7/1027
28. 306 Sedneva Arina 2002 RUS CFR / KCAF T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0/0 Z:6/1028
29. 308 Wutte Lea 2002 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/529
30. 314 Rainer Jana Europa 2002 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:4/730
31. 312 Hödl Isabel 2002 AUT NFÖ / Wien T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/431
31. 315 Seiwald Regina 2002 AUT ÖAV / Hallein-Kuchl T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/431
33. 319 Trifu Amelia 2002 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/333
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Siegfried Lasser,Anton Baumann,Wolfgang Bischof,Zoran Sekulic,Thomas Ogris,Anna Karnel,Katarina Loibner,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-07 08:12:23
notice : 2012-07-07 10:36:33
end time : 2012-07-07 10:36:36
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U12 (male, 2001 - 2002)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 409 Enache Calin 2002 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/5 Z:8/81
2. 408 Scherz Stefan 2001 AUT NFÖ / Neunkirchen T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/6 Z:8/82
3. 414 Stengg Felix 2001 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:4/7 Z:8/103
4. 405 Mirchev Nikola 2001 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:3/4 Z:7/114
5. 430 Neuwirth Roman 2001 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:2/4 Z:5/75
6. 432 Filip Kimo 2002 AUT ÖAV / OeGV Wien T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:2/5 Z:7/96
7. 419 Bogeschdorfer Lawrence 2002 AUT NFÖ / Vöcklabruck T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:8/97
8. 429 Resnik Aljaž 2002 SLO PZS / Kamnik T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:1/1 Z:7/108
9. 412 Zezelj Sergej 2001 SRB USPFS / Spartak Subotica T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1/1 Z:5/69
10. 423 Fieger Maximilian 2002 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/410
11. 426 Mak Simon 2002 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/511
12. 413 Rest Stephan 2001 AUT ÖAV / Hallein-Kuchl T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:8/812
12. 421 Gaidarov Konstantin 2001 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:8/812
14. 407 Petrekanovic Oleg 2001 SRB USPFS / Spartak Subotica T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:1/2 Z:6/714
15. 404 Milto Dmitrii 2002 RUS Baltiyskiy Bereg / 1 T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:3/415
16. 420 Zekan Fran 2001 CRO HPS / Velebit T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/3 Z:6/816
17. 431 Uhrner Leander 2001 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:5/717
18. 403 Mitsev Matej 2002 BUL FBAC / Altius T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:5/918
19. 406 Schaumburg-Lippe Niklas 2001 AUT NFÖ / Linz T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/419
20. 415 Hercog Alexander 2002 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/620
21. 411 Munteanu Matei 2001 ROU FRAE / Brasov T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1  T:0/0 Z:3/321
21. 416 Slyshov Dmitry 2002 RUS CFR / KCAF T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/321
21. 418 Grassler Lukas 2002 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/321
24. 422 Töfferl Thomas 2001 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/424
24. 427 Cvetkovic Dusan 2002 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/424
26. 402 Fettinger Maximilian 2001 AUT NFÖ / Vöcklabruck T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/526
26. 425 Fian Julian 2002 AUT ÖAV / Klagenfurt   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:3/526
26. 428 Mak Markus 2002 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/526
29. 410 Weihs Florian 2002 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/229
29. 417 Poms Tobias 2002 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/229
31. 424 Eder Thomas 2001 AUT ÖAV / Niedernsill T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/331
32. 401 Uschnigg Peter 2002 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/232
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Siegfried Lasser,Anton Baumann,Wolfgang Bischof,Zoran Sekulic,Thomas Ogris,Anna Karnel,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-07 10:21:37
notice : 2012-07-07 11:57:49
end time : 2012-07-07 15:19:29
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U14 (female, 1999 - 2000)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 528 Wojnar Alina 1999 AUT ÖAV / OeGV Wien T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/7 Z:8/81
2. 502 Varik Irina 2000 RUS school 495 / 2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:6/8 Z:8/82
2. 515 Podolan Viktoria 2000 AUT ÖAV / Salzburg T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/8 Z:8/82
4. 526 Glušič Sara 1999 SLO PZS / Ravne T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/8 Z:8/94
5. 518 Zalar Alja 2000 SLO PZS / Celje T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/9 Z:8/85
6. 519 Skušek Lana 2000 SLO PZS / Črnuče T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/7 Z:8/86
7. 509 Javorić Kaja 2000 CRO HPS / SPK Pulfer T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:3 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:3/6 Z:8/127
8. 504 Fabjan Greta 1999 SLO PZS / Vipava T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:3/7 Z:7/88
9. 525 Sekulic Andjela 1999 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/4 Z:7/89
10. 520 Topa Ana-Maria 2000 ROU FRAE / Brasov T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1/1 Z:7/910
11. 514 Trinkl Lara 1999 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:6/811
12. 521 Pötzi Mattea 2000 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:7/712
13. 513 Sava Cristiana 2000 ROU FRAE / Club Montan Altitudine T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/613
14. 506 Salcher Magdalena 1999 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1/2 Z:5/614
15. 508 Künzli Amira 2000 SUI SAC / Pizol T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:4/615
16. 516 Ogris Sara 2000 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1/3 Z:6/916
17. 529 Bozhkova Borqna 1999 BUL NSA / Sofia T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/3 Z:4/517
18. 517 Egger Teresa 1999 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:7/918
19. 523 Goetz Sina 1999 SUI SAC / Pizol T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:6/719
20. 522 Maschek Anna 2000 AUT NFÖ / Linz T:0 Z:1 T:0 Z:1    T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:6/1020
21. 503 Dimitrova Maria 1999 BUL NSA / Sofia T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/621
21. 507 Rossmann Sarah 1999 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/621
21. 527 Grum Vivien 2000 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/621
24. 512 Kühnl Annabel 2000 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:2 T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:5/724
25. 505 Knafl Sara 2000 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:5/925
26. 510 Paier Carmen 2000 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/426
27. 511 Goldberger Sarah 2000 AUT ÖAV / Hermagor T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/527
27. 524 Walterova Janka 2000 SVK JAMES / Bratislava T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/527
27. 530 Grum Leonie 2000 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:2 T:0 Z:2    T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/527
30. 501 Hubmann Daniela 2000 AUT ÖAV / Hermagor T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0  T:0/0 Z:1/230
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Siegfried Lasser,Anton Baumann,Wolfgang Bischof,Zoran Sekulic,Thomas Ogris,Anna Karnel,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-07 12:18:41
notice : 2012-07-07 15:19:19
end time : 2012-07-07 15:19:22
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U14 (male, 1999 - 2000)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 624 Užnik Nicolai 2000 AUT SV / St. Johann im R. T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:8/10 Z:8/81
2. 607 Michurov Nikolay 2000 RUS CFR / KCAF T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:7/9 Z:8/82
3. 604 Rónyai Peter 2000 HUN MHSSz / BHSE Miskolc T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/9 Z:8/93
4. 631 Bogolin Maks 2000 SLO PZS / Črnuče T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:7/11 Z:8/104
5. 602 Strommer Soma 1999 HUN MHSSz / VESE T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/9 Z:8/105
6. 619 Loibner Tobias 2000 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/7 Z:8/96
7. 628 Zakharov Vladimir 2000 RUS CFR / KCAF T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:5/7 Z:8/127
8. 622 Ivanov Petar 2000 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:5/9 Z:8/88
9. 618 Sigmund Moritz 2000 ITA AVS / Brixen T:3 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:5/9 Z:7/99
10. 615 Trojan Vojtěch 1999 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:8/1010
11. 614 Kornietskiy Daniil 1999 RUS CFR / KCAF   T:0 Z:1 T:2 Z:2   T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:6/711
12. 609 Nussbaumer Florian 2000 AUT NFÖ / Vöcklabruck T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:4/8 Z:8/912
13. 603 Lysenko Vasiliy 2000 RUS school 495 / 2 T:3 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:4/8 Z:6/913
14. 608 Vukovic Dusan 2000 SRB USPFS / ADRENALIN T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:2/2 Z:8/1114
15. 616 Prenner Patrick 1999 AUT NFÖ / Wien T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:2/4 Z:8/1015
16. 611 Goetz Lukas 1999 SUI SAC / Pizol T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:7/816
17. 617 Barth Florian 1999 AUT NFÖ / Salzburg T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:6/717
18. 612 Kendík Jan 1999 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/818
19. 605 Gasser Luca 2000 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/3 Z:6/619
20. 620 Mladenov Boyan 1999 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1/3 Z:5/820
21. 613 Moser Lorenz 1999 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:7/921
22. 625 Nedelchev Elmir 1999 BUL FBAC / Altius T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:7/1022
23. 601 Breitler Stefan 2000 AUT ÖAV / Fohnsdorf T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:6/1023
23. 627 Held Christofer 1999 AUT NFÖ / Wien T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:6/1023
25. 626 Riedl Johannes 2000 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/525
26. 610 Yotov Ivan 1999 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/526
26. 630 Egger Niklas 2000 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/526
28. 621 Ebner Simon 2000 CZE   T:0 Z:3 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:4/828
29. 623 Cuderman Simon 2000 AUT NFÖ / Zell-Sele T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/329
30. 629 Kratky Jakub 1999 CZE ČHS / Breclav T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/530
31. 606 Babin Robert 1999 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:1/131
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Harald Klemm,Sabine Galautz,Walter Mörtl,Zoran Sekulic,Anna Karnel,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-08 05:58:51
notice : 2012-07-08 08:02:40
end time : 2012-07-08 09:27:48
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U16 (female, 1997 - 1998)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 702 Vlada Marinova 1997 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:5/5 Z:7/71
2. 719 Horváth Laura 1997 HUN MHSSz / Klébi T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/6 Z:6/62
3. 721 Fabjan Larisa 1998 SLO PZS / Vipava T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/6 Z:7/103
4. 715 Seiwald Theresa 1998 AUT ÖAV / Hallein-Kuchl T:0 Z:1 T:2 Z:1   T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/6 Z:6/74
5. 707 Trifu Antonia Ioana 1997 ROU FRAE / ALPIN CLUB CARPATIC T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:3 Z:2 T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/7 Z:7/105
6. 718 Käfer Kristina 1997 AUT ÖAV / Niedernsill T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:6/66
7. 711 Scheuerová Veronika 1997 CZE ČHS / HK Lanškroun T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:0 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/4 Z:6/77
8. 701 Bogolin Živa 1997 SLO PZS / Črnuče T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2/5 Z:6/68
9. 717 Filip Cheyenne 1998 AUT ÖAV / OeGV Wien T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:7/89
10. 708 Verbuč Julija 1998 SLO PZS / Mozirje T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1/2 Z:5/610
11. 709 Schefbänker Katrin 1998 AUT ÖAV / Werfen T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:7/1211
12. 713 Pokorná Andrea 1997 CZE ČHS / HK Lanškroun T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:5/612
13. 720 Kühnl Julia 1998 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/713
14. 704 Gasser Lena 1997 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:3   T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:5/814
15. 703 Pirnat Sara 1997 SRB USPFS / Spartak Subotica T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:4/615
15. 705 Trendafilova Krista 1998 BUL FBAC / Altius T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:4/615
15. 706 Kavassilas Zenia 1997 AUT ÖAV / Wolfsberg T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0/0 Z:4/615
18. 714 Scharler Nicole 1998 AUT ÖAV / Oberpinzgau T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/318
19. 710 Apostolović Branislava 1998 SRB USPFS / Black Rock T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:3/419
19. 716 Kotseva Sofia 1997 BUL FBAC / Altius T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/419
21. 712 Potapova Anastasiya 1998 RUS CFR / CFoR T:0 Z:2   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/321
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Walter Mörtl,Zoran Sekulic,Anna Karnel,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-08 07:48:53
notice : 2012-07-08 09:26:08
end time : 2012-07-08 11:27:21
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U16 (male, 1997 - 1998)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 831 Volkov Igor 1997 RUS CFR / KCAF T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:7/10 Z:7/91
2. 822 Sharkov Todor 1998 BUL BCMF / BCMF Tarnovo T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:7/11 Z:8/102
3. 829 Hajna Miha 1998 SLO PZS / Divača T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/11 Z:8/113
4. 828 Altanchev Hristo 1998 BUL varnaclimbing / 1993 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/6 Z:8/104
5. 802 Moser Elias 1997 AUT ÖAV / Klagenfurt T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:6/8 Z:8/125
6. 816 Bischof Patrick 1997 AUT NFÖ / Judenburg T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/9 Z:8/96
7. 810 Muževič Vito 1997 CRO HPS / Riječki alpinistički klub T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:2 Z:2 T:6/10 Z:7/87
8. 824 Rónyai Kornel 1997 HUN MHSSz / BHSE Miskolc T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/4 Z:7/78
9. 826 Sedláček Vojtěch 1997 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/5 Z:8/99
10. 813 Uschnig Jonas 1997 AUT ÖAV / Graz T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:4/7 Z:7/810
11. 803 Sudar Zan 1998 SLO PZS / Ravne T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:4/8 Z:7/911
12. 801 Svub Jakup 1997 SVK CCCBBB / ? T:3 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:4/8 Z:6/712
13. 805 Salcher Felix 1997 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/3 Z:8/1013
14. 806 Gmünder Gian 1998 SUI SAC / Pizol T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3/5 Z:6/714
15. 830 Gradenegger Alexander 1998 AUT SV / St. Johann im R. T:3 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/6 Z:8/915
16. 823 Doseděl Jan 1997 CZE ČHS / LK Svitavy T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:2 T:2/2 Z:7/1216
17. 815 Dmytriyev Kostyantyn 1998 UKR UMCF / Odessa YCS T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:6/617
18. 818 Höflinger Dominik 1998 AUT NFÖ / Linz T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:3 T:2/3 Z:6/918
19. 814 Doseděl Miroslav 1997 CZE ČHS / LK Svitavy T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:2 Z:1 T:0 Z:2 T:3 Z:1 T:0 Z:0 T:2/5 Z:5/719
20. 808 Dahm Louis 1998 LUX KSE / KSE T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:2 T:0 Z:0 T:3 Z:2 T:0 Z:2 T:2/6 Z:6/1020
21. 817 Knapp Lukas 1997 AUT ÖAV / Radstadt T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:7/821
22. 820 Berger Clemens 1998 AUT ÖAV / Wilder Kaiser T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1/1 Z:6/722
23. 827 Krutil Pavel 1998 CZE SPL / Pustimer T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1/1 Z:4/423
24. 804 Kozliuk Semion 1998 LTA KKSK / 1999-1998 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:3 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/824
25. 807 Dobesberger Moritz 1997 AUT NFÖ / Linz T:0 Z:3 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:1/2 Z:6/925
26. 812 Mak Jakob 1998 AUT SV / St. Johann im R. T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:3   T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:1/2 Z:5/826
27. 821 Riesing József 1998 HUN MHSSz / Meteora T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:7/927
28. 811 Nikiforov Mikhail 1997 RUS Baltiyskiy Bereg / 1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:4/528
29. 825 Brouschert Leandro 1997 LUX KKH / KKH T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/429
30. 809 Šrám Jaroslav 1997 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:1   T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/230
31. 819 Waldmann Fabian 1998 AUT ÖAV / Hermagor T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/331
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Walter Mörtl,Zoran Sekulic,Anna Karnel,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-08 09:45:23
notice : 2012-07-08 11:25:10
end time : 2012-07-08 13:31:32
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U20 (female, 1993 - 1996)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 907 Klemm Victoria 1994 AUT ÖAV / Graz T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:3 Z:2 T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:7/13 Z:7/81
2. 902 Sabutsch Jacqueline 1993 AUT ÖAV / Villach T:1 Z:1 T:2 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:6/7 Z:7/72
3. 901 Plasounig Katja 1993 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3/3 Z:7/73
4. 906 Brouschert Aurelie 1996 LUX KKH / KKH T:0 Z:2 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:6/74
5. 903 Schönberg Selina 1996 AUT NFÖ / Judenburg T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:2   T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:5/65
6. 905 Schirmer Christina 1995 AUT ÖAV / Villach T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1   T:0 Z:1  T:0/0 Z:3/46
7. 908 Taig Yael 1996 BUL FBAC / Altius T:0 Z:2 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:3/57
8. 910 Hvězdová Šárka 1996 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0   T:0 Z:1 T:0 Z:3 T:0/0 Z:3/68
9. 904 Kendíková Kateřina 1996 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0/0 Z:2/39
10. 909 Antalikova Lenka 1993 SVK JAMES / MKSK Modra   T:0 Z:1    T:0 Z:0    T:0/0 Z:1/110
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Walter Mörtl,Zoran Sekulic,Anna Karnel,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-08 07:47:47
notice : 2012-07-08 09:25:56
end time : 2012-07-08 11:27:53
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail

Result U20 (male, 1993 - 1996)

Platz Stnr. Name year country club Quali 1 Quali 2 Quali 3 Quali 4 Quali 5 Quali 6 Quali 7 Quali 8 Quali
W W W W W W W W W R
1. 1004 Simon Gergely 1996 HUN MHSSz / Darvas T:1 Z:1 T:3 Z:1 T:3 Z:2 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:7/11 Z:7/81
2. 1007 Tomic Ilija 1995 SRB USPFS / Spartak Subotica T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/6 Z:7/72
3. 1010 Al Shatri Amer 1996 BUL NSA / Sofia T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:3 Z:3 T:1 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:5/7 Z:7/93
4. 1005 Zeimet Pol 1995 LUX KKH / KKH T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:2 Z:2 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:2 Z:1 T:5/8 Z:7/84
5. 1008 Mehic Alen 1995 SRB USPFS / Spartak Subotica T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:2 T:1 Z:1 T:0 Z:3 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:7/105
6. 1009 Kühnl Julian 1996 AUT ÖAV / Klagenfurt T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:1 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:6/76
7. 1002 Bednár Václav 1993 CZE ČHS / HO Komorní výtah T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:2 Z:1   T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:2/3 Z:4/47
7. 1003 Kolev Stefan 1995 BUL BCMF / BCMF Tarnovo T:0 Z:1   T:0 Z:0 T:1 Z:1 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:2 Z:1  T:2/3 Z:4/47
9. 1006 Maicher Andreas 1995 AUT ÖAV / Graz T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:1 T:0/0 Z:4/49
10. 1001 Bolshov Vadym 1995 UKR UMCF / Odessa YCS T:0 Z:1 T:0 Z:0 T:0 Z:0   T:0 Z:0 T:0 Z:0 T:0 Z:1 T:0 Z:2 T:0/0 Z:3/410
   Legende: W=Wertung, R=Rang, P=Punkte

Jury President : Elisabeth Galautz
Judge : Sabine Galautz,Walter Mörtl,Zoran Sekulic,Anna Karnel,Katarina Loibner,Gerhard Gradenegger,Birgit Gasser,Bernhard Steindler,
routesetting : Michael Nedetzky
EDV - analysis : Harald Klemm
  start time : 2012-07-08 11:45:42
notice : 2012-07-08 12:47:40
end time : 2012-07-08 13:31:37
www.wettklettern.org
www.wettklettern.com
           www.Wettklettern-Steiermark.at

;   - Detail